Worldpest

Ev İlaçlama

İLAÇLAMA

EV İLAÇLAMA

Ev ilaçlaması günümüzde artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü beklenmedik anlarda tehlike boyutu yüksek birçok haşere tarafından ani baskına uğramamız an meselesidir. Bunlar gıdalarımızı yiyerek, kemirerek ve ya dokunarak temas etkisiyle çeşitli hastalıkların zeminini oluştururlar. Bundan daha da önemlisi doğrudan insanlara saldırmalarıdır. Bunun için ev ilaçlaması periyodik zamanlama ile en az altı ayda bir yapılması gerekmektedir.

Böceklerin Yaşam Alanları

Çevrede uçan ve yürüyen: sinek, böcek ve kemirgenler, bilindiği üzere bodrum, lağım, çöp alanları ve sağlık şartlarına aykırı olan mahzenlerde yaşamaktadırlar. Bunlar oluşumlarından kısa bir süre sonra dağılarak, bahçe ilaçlaması, apartman ilaçlaması ve en önemlisi de ev ilaçlaması yapılmamış olan yerleşim alanlarına hızlıca elektrik buatları, çatlak duvar, bozuk dış kapı ve diğer açık buldukları geçitlerden ulaşarak besin bolluğu ve sıcak alan konusunda zengin olan tesislere yerleşirler. Eğer oturduğumuz daireninfeni bakımları iyi,ev ilaçlaması en son altı ay içinde yapılmış ise gelen haşere temas yolu ile aldığı insektisit sayesinde etkisiz hale gelerek yok olacaktır. Bunun için endişelenmemize gerek yoktur.

Haşerelerin evlere girmelerinin başlıca nedenleri

*Çağımızda doğal yaşam alanların bozularak daralması,

*Metropol şehirlerde çöp ve atık kontrollerinin ve düzeninin sağlanamaması

*Şehir alt yapısının yetersiz ve ya plansız olmaması

*Kış mevsiminin de etkisi buna neden olmaktadır.

Evdeki Böcekler
Ev ilaçlaması yapılmamış ise, mutfak dolaplarında ve açıkta bulunan gıdalara her fırsatta girip çıkan hamam böceği, tavanlar ve duvar köşelerinde örümcek, sivrisinek, karasinek mevcuttur.Banyo ve odaların tamamında gümüşçün(nem böceği), yatak içlerinde tahtakurusu ve mite-tozakarı, bahçe girişlerinde kene,akrep, kırkayak, çıyan ve birçok yürüyen diğer zararlılara rastlamak mümkündür.

Evimizdeki En Tehlikeli Haşereler
Bunlardan en önemlisi de fare ve türleridir. Özellikle lağım fareleri insanların, kulak, burun, dudak, el ve ayak parmaklarını kemirirler.Buna mukabil ev ilaçlaması yapılmamış ise tehlike yakında demektir. Haşereler daha çok gece sessizliğinde aktiftirler, yani insanlar uykuya daldıktan kısa bir süre sonra onlar için fırsat doğmuş demektir. Biyolojik sıvılarıyla fareler kemirdikleri yerleri uyuşturarak algı hissini yok ederler böylece fareler sabaha kadar bir insan üzerinde yukarıda saydığımız organların tamamını kemirdikleri geçmişte görülmüştür. Bunun için ev ilaçlaması ihmal edilmeyecek çok önemli bir savunmadır. Haşereler kemirirken, sokarken, ısırırken ve ya dokunurken özellikle; farelerden veba-verem, sinek sokmalarından fil hastalığı sıtma, hamam böcekleri mutfak tezgahları üzerinde birçok basilin taşıyıcılarıdır.

Sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürebilmek için ev ilaçlaması gerekli korunmalarda başta gelir. Ancak kaliteli ve doğru bir ev ilaçlaması için profesyonel ilaçlama firmalarında yardım almak en doğru seçimdir. Yanlış ilaç ve bilinçsiz bir yöntem ile bu işin üstesinde gelmek kolay olmayacaktır. Kendinizi çeşitli ilaçların kullanımı ile tehlikeye sokmadan lütfen sağlık bakanlığı onaylı bir ilaçlama firması ile irtibata geçiniz. 444 7 986

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?