Worldpest

Gemi İlaçlama

İLAÇLAMA

FABRİKA İLAÇLAMA

Gemi ilaçlama uluslararası taşımacılığında sevkiyat, gönderim ve alımları sırasında ürünlerin tahrip olmaması ve ya herhangi bir haşerenin ambalaja tutunarak antrepo ve imalatlara geçişlerinin yapılmaması için özenle yapılan bir ön çalışmadır. Daha çok ürün dolu konteynerlerin fumigasyon olarak isimlendirilen gaz ilaçlama şeklinde steril edilmesi ile gerçekleşen çalışmalar, limanlarda tercih edilen en iyi gemi ilaçlama yöntemidir.

Gemi İlaçlama Nasıl Yapılır?

Gemi ilaçlama işlemi bütün haşerelere yönelik olarak; sıvı, gaz insektisit ve kemiriciler için ise yemleme adı altında pasta ve blok halindeki özel formüllü rodentistler kullanılarak yapılır. Gemi taşımacılığında çeşitli gıdalar buğday, baklagiller, şeker ve diğer sebze türlerinden oluşan ve beklemekle oluşacak zararlılara karşı yapılan bir müdahaledir. Bu haşerelerden en fazla hamam böcekleri türü ve farelerdir. Liman sahillerinde her tarafa yayılmış fare ve hamam böcekleri görmemizin sebebi taşımayla gelen erişkin ve ya yumurta halinde gelen böceklerdir. Gemiler sürekli haşere istilası altındadır. Bu yüzden aylık periyotlarla gemi ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Bu önlem sadece yük gemileri için değil, yolcu gemileri ve diğer deniz taşıtlarının da alması gereken tedbirler arasındadır.

Gemi İlaçlamanın Önemi

Gemi ilaçlama taşımacılıkta açık veya ambalajlı ürünlerin çalışma esnasında parçalanması ya da açık olanların çevreye saçılması ile olan haşerelerin besin kaynağını oluştururken çoğalmaları için ise zemin oluşturmaktadır. Bu yüzden her ne kadar fiziksel önlemler alınsa da gemi ilaçlama olmadan haşerelerden kurtulmak mümkün değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar dahilinde güvenli bir hizmet almak için lütfen şirketimizin 444 7 986 destek hattından uzman personellerle irtibata geçiniz.

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?