Worldpest

İş Yeri İlaçlama

İLAÇLAMA

İŞ YERİ İLAÇLAMA

İş yeri ilaçlama yapan tüm firmalar huzurlu ve sağlıklı çalışmalar dahilinde verimli sonuçlar almaktadır. Genel olarak adlandırılan iş yeri ilaçlama hizmetinin açılımında ham madde, üretim, ambalaj, depolama ve idari işlerin yürütüldüğü ofislerinin insan sağlına etkisi olmayan Sağlık Bakanlığı onayındaki renksiz kokusuz ve tehlikesiz ilaçlarla yapılmasıdır. İş yeri ilaçlama esnasında personelleriniz ofis ve üretim alanlarını terk etmesine gerek duymadan çalışmalarına devam edebilirler. İlaçlarımız kokusuz ve insan sağlığına zararsızdır.

İş Yeri İlaçlama Yönetmeliği
İş yeri ilaçlama periyodik bir plan ile aylık ve ya işlenen ürüne göre iki haftada bir olmak üzere düzenli yapılmalıdır. Çünkü iş yerlerine sürekli sevkiyat alımı ile başka ülke veya yurt içinde farklı bölgelerden gelen, haşere veya haşere yumurtası taşınarak işletmeyi kendi kontrollerine almaları günümüzde yaşanan sorunların başından gelmektedir. Bunun dışında fabrika ve idari ofislerin kurulu olduğu alanlarda bina çevresinde dolaşan kemirgen ve diğer haşere türlerinin sürekli baskınları yaşanmaktadır. Bunun için bu konuda profesyonel böcek ilaçlama şirketinden keşif isteyerek üretim ve ofis bölgelerini dışarıdan fare kontrollerini sağlaması için kemirgen istasyonları ve diğer genel haşere ilaçlaması olarak iş yeri ilaçlama çalışmaları yapılmalıdır. İç alan için ise üretim, çalışma ofisleri, mutfak ve ortak kullanım alanları olan tuvaletler için uçan ve yürüyen haşere kontrollerini sağlayan kokusuz ve renksiz insektisitler ile kontrol altına almak gereklidir.

İş yeri İlaçlama Zorunluluğu
Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı sağlıklı iş alanları oluşturmak için denetim personelleri gözetiminde işyeri ilaçlama zorunluluğu getirmişlerdir. Bu gibi sağlık alanlarında faaliyet göstermeyen işyerleri bakanlık internet sayfasından teşhir edilerek hukuki ve para cezasına çarptırılırlar. Yapılan tüm uyarılara rağmen yine de önlem almamış işyeri ilaçlaması yaptırmayan işyerleri için işletme kapatılarak pasif hale getirilmektedir
İşyeri ilaçlama ile kaliteli ve dünya sağlık şartlarına uygun ürünler ile işletmenizin itibarını korumayı istemez misiniz? Bu konuda işyerinize firmamızdan ücretsiz keşif isteyerek size uygun pest kontrol planı oluşturmasını.

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?