Worldpest

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. İlaçlama öncesi herhangi bir ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur.Eviniz, ofisiniz ve depolarınızda hiçbir eşyanızı kaldırmanıza, toparlamanıza ve arkalarına ilaç atılması için ileri çekmenize gerek yoktur.Firmamızdan gelecek uzman kişi sizlere ilaçlar ve kullanacağı ekipmanlar hakkında bilgi sağladıktan sonra gerekli teçhizatlarla uygulamayı en zor noktalara kadar ulaştıracaktır.
Hayır. Mekanınıza ilaçlama uygulandıktan sonra herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. Kullanılan insektisit (ilaçlar) ev tipi olarak geliştirdikleri için, ev hanımları temizlik konusunda bir çalışma yapmayacaklardır. Duvarlarda leke, iz bırakma ve koku oluşturmadan kaybolup gidecektir…Bir tek pire uygulaması sonrası kolay bir temizlik gereklidir.Bunun dışında temizliğe gerek yoktur.
Hayır.Kullanılacak ilaçlar eski nesil ağır koku ve yoğun kıvamından sıyrılarak, tamamen alışılmışın dışında renksiz, kokusuz ve insan sağlığı üzerinde zararlı olmadıkları (ancak akut yoldan alınmadıkça) sağlık bakanlığınca onaylanmıştır.Uygulama esnasında ev,ofis ve diğer iş yeri alanlarınızda günlük faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. *Bir tek pire ilaçlaması esnasında 2 saat kadar evden uzaklaşmak gereklidir…Bunun sebebi ise ilaç her tarafa püskürtüldüğü için evde kalarak ortaya çıkan pireler ve ilaç teması ile huzursuzluk vermemektir.
Kullandığımız ilaçlar. ISO, SAĞLIK BAKANLIĞI,TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI… onay ve izinli olup tamamı ile ev tipine dönüştürülerek zehir miktarı haşere boyutuna indirgenmiş ve insan vücut ağırlında olmayarak tehlikesi olmayan insektistlerdir…Ancak akut yoldan ( Kutusunda içildiğinde) alındığı zaman belirli yan etkilerine sebebiyet verebilir bu gibi durumlara da rastlanıldığı görülmemiştir çünkü, bu ilaçlara Sağlık Bakanlığı izin ve İş yeri açma belgesine sahip Ürün kullanma ve uygulama eğitiminden geçmiş kişiler ulaşabildikleri için herhangi bir kazanın yaşanmasına ihtimaller pek düşüktür. UYARI: *Kokulu ve az kokulu ilaç uygulamaları bazı yüksek haşere yoğunluğu taşıyan alanlar (depo,bodrum,bahçe) gibi sorunlu ortamlara uygularken insanları önceden uyararak kısa süreliğine alandan uzak tutarak hiçbir risk oluşturmadan sorunu çözüyoruz.
İlaçlama yapacak kişi Sağlık Bakanlığı uygulama eğitimi almış, bilir kişi sertifikaya sahip haşerenin sınıfına göre doğru insektisiti, teçhizatı, uygulanacak alanı, belirleyerek,uygun miktarda kullanmaya özen göstermelidir. Aksi takdirde amatör sayılan kişilerin; kullanacağı teçhizatı, içeriğini bilmediği ilaçlar ve yanlış uygulama sonucu sorunu çözmeyeceği gibi birçok ölümcül kazalara da sebebiyet verildiği sıkça rastlanmaktadır.
Jel, sıvı (kokulu, kokusuz), yemleme, fumigasyon olarak çeşitlendirilir. 1- jel ilaçlama (diş macunu kıvamındadır. dolap menteşeleri,süpürgelikler, tezgah altı, duvar çatlakları ve haşerenin geçebileceği diğer alanlara mercimek tanesi büyüklüğünde bırakılır en kolay uygulama yöntemidir) 2- Sıvı insektisit ( su bazlıdır.Pulverizatör(pompa) ile uygun alana püskürtülür.) 3-Diğer yemleme çeşitleri ( karınca,hamam böceği tableti ve fare için olan rodendistlerdir) 4-Fumigasyon (gazlı ve kokulu ilaçlama yöntemidir) bu uygulama oldukça tehlikelidir. özel kostüm ve alanda canlı olmayacak şekilde önlem alınarak yapılmalıdır.
Firmamız tarafından yapılan her ilaçlama garanti şartları ile müşterilerimize güven sağlamaktadır. İç alanlara yapılan uygulamalara haşere sınıfına göre en az 6 ay en çok 12 ay kadar garanti şartlarını sağlamaktayız.Bu süre içerisinde haşere sorunu hala devam ediyorsa sorun çözülünceye kadar müşterilerime ÜCRETSİZ ilaçlamaları tekrardan yapıyoruz. Dış alanlara ise ancak 6 hafta kadar garanti verebiliyoruz.Bunu sebebi ise; yağmur,güneş,toz ve rüzgar ile kullanılan insektisitler özelliklerini çabuk yitirmektedirler…
Meyve sebze veren ağaçların haricinde (bunlar botanik zirai ilaçlama sınıfında oldukları için yapamıyoruz)…diğer bitki ve ağaçları sinek, pire, ağaç biti,ağaç kurdu v.b gibi haşerelere yönelik her türlü ilaçlamaları yapıyoruz.
Haşereler genellikle pis bakımsız alanlarda ürerler ve yaşarlar.Ancak üredikten sonra yiyecek ve başka barınak yerleri aramak için dağılırlar bu durumda bina içlerine,merdiven boşluğu, bina aydınlık alanı, asansör kabini, ve ya diğer dolaylı yollarla (dışarıdan alınan herhangi bir eşya ya market poşetinin üzerinde ufacık bir yumurta ile) evinize kadar bir tanesinin girmesi bile evinizde haşerelerin çoğalmasına yetecektir.
Isıran böcekler: Sivri sinek, pire, mite(toz akarı), bit bunlar ısıran haşere çeşitleridir.Zehirli değillerdir ancak bir çok hastalık mikrobunu taşırlar. Isıran ve ya sokan zehirli böcekler: örümcek, kene, akrep, yılan gibi zararlı canlılar ise ölümcül tehlikelere yol açarlar.
İlaçlama fiyatları mekanın büyüklüğüne ve kullanılacak insektisitin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Buradan kesin bilgi vermek doğru sonuç olmayacağından ilaçlama fiyatını öğrenmek için FİRMAMIZIN 444 7 986 destek hattından ÜCRETSİZ KEŞİF İSTEYİNİZ.Gelecek personel eskspertiz sonucunda size en uygun haşere ilaçlama fiyatı söyleyecektir.
İlaçlama yapıldığı andan itibaren ev-iş yeri alanlarınızda bütün haşereler ölmeye başlarlar.İlaca maruz kaldıkları için kaçarak uzaklaşmak da isteyeceklerdir, bu yüzden bir iki gün ortalarda fazla görülebilirler.Haşereler saklandıkları yuvalardan çıktıklarında, uygulanan ilaç temas yoluyla nüfus edecektir. Fakat kesin sonucu 21 gün içinde alabilirsiniz.Bunun sebebi ise; yumurta, larva,pupa evresinde olan haşereler üç hafta içinde oluştukları için bu zamana kadar arada bir kaç tane görebilirsiniz.Ancak 21 gün sonra hala sorun devam ediyor ise servisimizi arayarak ücretsiz ikinci bir ilaçlama yaptırma hakkınız var. Unutmayınız kesin sonuç için 21 gün beklemelisiniz.

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?