Worldpest

Fabrika İlaçlama

İLAÇLAMA

FABRİKA İLAÇLAMA

İyi bir üretim ve güveni bir çalışma için büyük sanayi alanlarında fabrika ilaçlama hijyen açısından en önemli hususlardan biridir. İşletilen çeşitli ürünlerden nemalanmak için çevrede birçok haşere geçiş yolları oluşturarak iç alanlarda tahribat ve hastalık taşıyan virüsler yaymaktadırlar. Bu nedenle fabrika üretim alanlarına göre, fabrika ilaçlama konusunda son yıllarda sağlık bakanlığı ve Tarım Köy İşleri Bakanlığı baskısı artmaktadır. Bu hizmet içerinde böcek ilaçlama, sinek ilaçlama ve fare ilaçlama en yaygın olan ilaçlama türlerindendir.

Peki neden fabrika ilaçlama ?

Fabrikalar, düzenli ve yeterli tedbirlerin alınması ile periyodik olarak fabrika ilaçlama ile yaşam ve çalışma alanlarını güvenilir hale getirmekle birlikte, sağlık koşullarında ise gerekli olan uygulamaların niteliğini tamamlamış olduğundan dolayı piyasaya kaliteli ürünler sunmaktadır. Fabrika ilaçlama taleplerinde daha çok sıklıkla rastlanılan kemirgen şikayetleri üzerine başvuruların yapılması ile haşere sınıfında en tehlikeli listesinde başta olan tür ile karşılaşmaktayız. Fareler, en fazla tahribat ve personel psikolojisi üzerinde olumsuz etki oluşturduğundan dolayı artık büyük bir sorun haline gelmiştir. Bununla birlikte diğer hazır gıda üretim alanlarından ise hamam böcekleri, sinek ve ürünleri bozmaya başlayan güve-kurtçuklar oluşumudur. Yapılan Haşereye yönelik Sağlık Bakanlığı tarafından kabul görülen ve şirketimizin de uzman personellerin de belirlemiş olduğu;rodentisit, insektisit, larvasit ve jel formülasyonlu ilaçların kullanımı ile kısa sürede haşere yayılımı durdurularak kontrol altına alınmaktadır.

Fabrika ilaçlama da yapılacak önemli ilaçlamalar
*Dış alanlara kemirgen istasyonları eşit mesafede bırakılarak kemirgenlerin iç alana geçişleri durdurulmaktadır.
*Hamam böcekleri için ise üretim alanı ve stok alanlarına yemleme usulü jel ilaçlama yapılarak kısa sürede tamamı kontrol altına alınmaktadır.
*Diğer uçan ve yürüyen haşereler içi ise sıvı insektisitler pülverizatör ile püskürtme yapılarak hemen kontrol sağlamaktadır

Fabrika ilaçlama nasıl yapılır
Fabrika ilaçlama esnasında çalışan üretim, ofis ve diğer saha personellerinin işlerine ara vermeden devam edebilirler.Tamamıyla kokusuz, renksiz ve insan sağlığına zarar vermeyen ev tipi ilaçlardır.Bu konuda destek ve bilgi almak için firmamızdan ücretsiz keşif talep ederek, iş yerinizde yapılan incelemeler sonrasında fabrika ilaçlama planı oluşturulacaktır.

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?