Worldpest

bahçe ilaçlama

İnsanlar barındıkları ve bulundukları her ortam için, steril ve rahatsız edici her türlü etmenden uzak bir alan yaratmaya özen göstermektedirler. Bu sterilliği bozacak problemlerden olan böcek ve haşere sorunu, özellikle apartman dairelerimizde; bahçesi bulunan binalarımızda, bahçe vb. alanlara sahip müstakil yapıların bulunduğu alanlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Bu tip sorunlarla baş edilebilmesi için başvurulan birincil önlem ise bahçe ilaçlama servisidir.

Konuyla ilgili uzman kadrosuyla böcek sorunu tiplerine uygun bir şekilde müdahale edebilen ekiplerle çalışan bir ilaçlama firması bulmak oldukça önemlidir. Çünkü doğru ilaçlarla doğru uygulama yaparak geçirilen süreç, sorunun çok kısa sürede kökten çözülebilmesi için en önemli esastır.

WorldPest ilaçlama firması olarak bizler bahçe ilaçlama servisi konusunda her zaman en iyi ve en doğru hizmeti vermekteyiz. İlaçlamaya ihtiyaç duyan tüm alanlara en kısa sürede ulaşıp uygulamayı memnuniyet garantisi sunarak yapıyor olmamız, marka olarak yaptığımız her işi profesyonel olarak yürütebilmemizden kaynaklanmaktadır.

Bahçe İlaçlaması Hangi Süreçlerde Yapılmalıdır?

Bahçe ilaçlaması söz konusu olduğunda, esasen kesin bir ilaçlama sürecinden bahsedilmesi pek mümkün değildir. Bunun nedeni, ilaçlama ihtiyacının her mevsim ortaya çıkabilme ihtimalidir. Yani böceklerin ve haşerelerin yaz mevsimini daha çok sevdikleri bilinmektedir ancak doğanın uyanışını temsilen canlılığın ve yiyecek ihtiyacının arttığı bahar ayları ya da soğuk koşullardan dolayı haşerelerin yiyecek ve barınma konusundaki ihtiyaçlarını giderebilmek için bizlerin yaşam alanlarına akın ettikleri kış ayları da aynı şekilde ilaçlama ihtiyacının yoğun olduğu dönemlerdir.

Özellikle bahçeli alanlara sahip olan evler, ofisler, dükkanlar vb. yapıların her mevsim böcek sorunuyla daha sık karşılaştığını da söylemek mümkündür. Pek çok çeşit istenmeyen türdeki böceklerin yanında bir de fare, akrep, sıçan gibi örneklendirebileceğimiz daha büyük haşerelerin bizlerin alanına dahil olmasını engelleyebilmek için kısaca her mevsim bahçe böcek ilaçlama hizmetine ihtiyaç duyulduğunu söylemek mümkündür.

Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Yapılacak bahçe ilaçlamalarında, doğru insektisit (böcek ilacı) kullanımı ve doğru ekipmanlarla uygulamayı başarma süreçleri çok önemlidir. Çünkü doğru ilaç ve doğru yöntemle yapılmayan ilaçlamalar böcek ve haşere sorununa fayda göstermeyecek, sorununuza çözüm olunmadığı gibi ekstradan birkaç kere daha ilaçlandırma yapmanız gerekeceği için maddi manevi zarara uğrama ihtimaliniz olacaktır.

İlacın doğru belirlenmesinin haricinde böcek ilaçlama pompası ya da atomizör gibi ilaçlama damlalıklarının da doğru bir şekilde seçilmesi süreci çok önemlidir. Bu konularda doğru seçimler, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu işte profesyonel olarak hizmet veren ve ilaçlamayı yapan uzmanların nerede hangi işlem ve ilacın kullanılması gerektiğini bilmeleri durumunda yapılmış sayılmaktadır.

Haşereler ve böceklerin türlerine göre yapılması uygun görülen ilaçlamalar şu şekilde özetlenebilir;

Böcek ilaçlama: Evlerimizde denk geldiğimiz böcek türlerinin hemen hemen hepsi (karınca, hamam böceği, kalorifer böceği vb.) sıvı ilaçlar kullanılarak ilaçlanmalıdır. Öncelikle su ile seyreltilen bu ilaçlar daha sonra püskürtme pompasıyla sorunun yaşandığı alanda kuru yer kalmayacak şekilde uygulanmaktadır.

Fare ilaçlama: Fare gibi büyük yapılı haşereler girdikleri ortamlarda sorunlar çıkardıkları gibi insan sağlığı için ciddi sorunlar yaratan canlılar olduklarından insanların bulundukları alanlardan ivedilikle uzaklaştırılmaları gerekmektedir. Bunun için farenin bulunduğu alana eşit mesafelerle kemirgen kontrol istasyonları kurularak sorun kontrol altına alınmaya çalışılır.

Sürüngen ilaçlama: Yılan gibi sürüngenlerin insan yaşam alanlarında ya da insanların sosyalleştiği alanlarda bulunması önemli bir tehlikedir. Yılanları bu ortamdan uzaklaştırmak için kükürt kullanıldığı söylenebilir. İlaçlamayla alakalı kesin bir etkin ilaç bulunamadığından bunun yerine evlerde, binalarda, geniş alanlarda uzmanlar koruyucu kıyafetlerini giyerek kükürt uygulamasını bulunulan alanın kenarlarına dökerek bitirmektedirler.

Sinek ilaçlama: Sinekler her ne kadar küçük ve uçan canlılar olsalar da, bir alanda toplanarak çoğalmaları rahatsız edici olabilmektedir. Acil bahçe ilaçlama durumlarında sineklerin de bir sorun yarattığını bu sebepten söyleyebilmek mümkündür. Bahçelerdeki bitkilerin yapraklarına ve dallarına, eğer ev ya da apartmanda uygulama yapılıyorsa insanların ortalama boyuyla eşit olacak şekilde seyreltilerek püskürtme işlemi yapılır.

Bahçe İlaçlama Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?