Worldpest

Karınca ilaçlama; karıncalar geniş aile birliği ile koloniler halinde yaşarlar. Arılarla benzerliğinden akraba oldukları rivayet edilir. Bilimsel olarak 14 000 civarında karınca türü vardır. Dünyada ki en kalabalık canlılardır. Sosyal yaşam alanları ile davranışları insanlara çok benzerdirler. Her türün kendine özgü kanatlı karınca olanları da vardır. Bunlar kral ve kraliçedir, sadece bahar ayında yeryüzüne çıkarak yeni koloniler kurmak için uzaklara uçarlar. Kraliçe karınca bütün canlı sınıfının en çok doğuranları arasındadır, yumurtlamak için mükemmel bir sisteme sahiptir. 40 mm ile 60 mm arasında büyüklüğe erişmişlerdir. En yaygın renkleri siyah ve kırmızıdır,

Karınca ilaçlama; karıncaların ciğerleri olmadığından çevredeki sıvı ve gazlardan çok geç etkilenirler su altında saatlerce hayatta kalabilirler. En gelişmiş duyu organı kafalarının üzerinde duran bir çift antendir. Sürekli titreşim halinde olan bu uydular uzaklardan haber alma ve iletme işlevlerini görürler. Kendi ağırlığının on katından fazlasını taşıyabilecek güce sahiptirler. Hiç uyumazlar ve bu nedenle görevlendirildikleri alanlarda sürekli bir çalışma ile hizmet verme çabasındadırlar. Neredeyse dünyanın her tarafında yaşayan bu canlılar çoğunlukla evlerimizi de ziyaret etme girişimindedir.

Karınca İlaçlama Önemi

karınca ilaçlama önemi
karınca ilaçlama

 

Karınca ilaçlama; Evinizde bir tek karınca ile karşılaştıysanız kısa bir süre sonra onlarcasıyla tekrar karşılanmanız muhtemeldir. Karıncalar mutfağınıza kadar girmişse acele ile bir önlem almanız gerekmektedir, çünkü dokundukları yerlere ve besinlere mikrop ve parazit bulaştırdıkları gibi yiyeceklerin içine düşme ve açıkta olanları yuvalarına taşıma ile gözlerinizin önünde sürekli akan bir kervan görürsünüz.

Karınca ilaçlama; Bu tip haşere en zor kontrol edilen cinstendir. Her ne kadar eve giriş yollarını kapatsanız dahi başka yollardan tekrar geleceklerdir. Eğer kendiniz buna bir çözüm oluşturacaksanız geniş bir araştırma ile doğru ilaçlama yöntemini iyi öğrenmeniz lazım. Yoksa aksi bir durumda kullandığınız zehir türleri size ve evcil hayvanlarınıza ciddi zararlar verebilir. Bunun için en kolay yol en yakın ve profesyonel ilaçlama firmasından yardım istemek ve garantili sonucu elde etmektir. Gelen firmanın işlemlerinden sonrada yeterli bilgi tarafınıza aktarıldığında zaten çözümün ne kadar da kolay olabildiğini göreceksiniz.

Karınca İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?