Worldpest

İnsan sağlığında böcek ilaçlamanın önemi, ilaçlama temizlik, hijyen ve zararlılar ile alakalı olan tüm önemlerin içinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle ev, iş yeri daha çok gıda üretim tesislerinde üzerinde durulması gereken bir önlemdir. Bazı firmalar bu alanda oldukça özensiz ve ya ilgisiz kalarak hijyen ve sağlık kurallarına aykırı işletmelerde seri üretime devam etmektedir. Bu umursamazlıklar birçok hastalıklı besinlerin üretimine neden olmuşlardır. Ancak gerek müşterilerin gerek ise tarım köy işleri bakanlığının konuyu ele almasından dolayı birçok yer kıskaç altına alınarak üretimde bir adım daha ileriye geçmişlerdir.

Böcek ilaçlama evlerde altı ayda bir yapılması ile yıl içinde iki defa yapılarak haşeresiz bir ev ortamını oluşturmaktadır. İşletmeler de ise her ay için hizmet almak hem müessese açısından güvenilir ortam oluşturacak, hem de kaliteli üretime devam etmede engellerle karşılaşmayacaklardır.

Böcek İlaçlamanın Riskleri

Akla gelen ilk soru böcek ilaçlamanın riskleri var mıdır? kokusuz ve renksiz olarak en son geliştirilmiş üstün özellikleri ile uygulanan alanlarda artık insan sağlığını risk altında bırakacak tehlikeleri geride bırakmıştır. Üretimi devam eden bir işletme için kullanılan jel insektisit işinize ve ya evinizde oturmanıza engel olmayacaktır. Diğer sıvı ilaçlar için ise ilaçlama yapılırken ilk beş dakika pencerelerin açık olması daha garantili bir koruma sağlamaktadır. Yem ilaçlamalar için ise yine jel ilaçlama gibi risk oluşturacak faktörler bulunmamaktadır .

Böcek İlacından Zehirlenme

Böcek ilacından zehirlenme tamamı için; yemek, içmek ve temas etme durumunda bulunulmamalıdır. Eğer elinize bulaşır ve ya gözünüze kaçarsa bol su ile durulamak gerekir. Yanlışlıkla içilir ve ya yenilirse vakit kaybetmeden  en yakın sağlık kuruluşuna gitmek gerekmektedir

Böcek İlacından zehirlenme Belirtileri

Maruz kalındığında böcek ilacından zehirlenme belirtileri hastanın baş ağrısı, mide bulantısı, solunum güçlüğü, bulanık görme, terleme, anlamsız cümleler sarfetmesi gibi durumlarda zehirlenmenin belirtileri ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda kişiye yiyecek ve ya içecek vermeden en acilinden sağlık kurumlarına ulaştırmak gerekmektedir. Lütfen bu hususlarda bir şeyler yedirmekle zorlayıcı olmayınız. Hayati önem riski oluşturmuş olursunuz.

Böcek ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen burayı tıklayınız

 

Böcek İlaçlamanın Önemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?