Worldpest

Böcek türleri nelerdir: Belirli aralıklarda ve ya sürekli olarak evinizde bir takım garip böcekler görüyorsanız ve bunların adlarını bilmiyorsanız sitemizdeki böcek isimleri ve rehberini gezmenizi öneririz. Ev içinde yaşayan böcek türleri, bahçe böceklerinden farklı bir ortamda yaşar ancak, bazı böcekler kapalı alan veya açık alanda yaşayabilme özelliklerine sahiptirler. Burada en çok üzerinde duracağımız konu evdeki böcek türleri üzerine olacak
Şimdi ev içinde mutfak böcekleri ile başlayalım; su gıda ve sıcaklığın olması ile doğal bir yaşam haline gelen mutfaklar birçok böceğin tercih ettiği ve kolaylıkla üreyebildiği evdeki en iyi alandır. Burada kalorifer böceği, şark hamam böceği yani(karafatma) diğer hamam böceği türleri, karınca, kurt görünümlü tırtıl daha sonra kelebek halini alan ve sürekli uçuşan gerçek ismi “güve” olan böcek, akrep, gümüşçün böceği (nem böceği olarak da bilinmektedir) bulunurlar.

Evdeki diğer böcekler

Kullanılmayan oda, tuvalet, banyo ve ya ardiye olarak kullanmış olduğunuz kapalı balkon veya diğer karanlık bölümlerde, gümüşçün böceği oluşmaktadır  Böceğin yapısı; gri, beyazımsı şeffaf ve baştan kuyruğa doğru bir incelme ile benzerlik olarak balık gibidir. Bunun yanı sıra bir buçuk iki santim aralığında ayakları çokça olan hızlı yürüyen hafif ve üstü tüyler ile kaplanmış gibi bir görünüme sahip olan ev kırkayağı da bulunmaktadır üçüncü bir nem böceği olan boyu 1 santim uzunluğunda üzeri küçük eklerden oluşan katlanabilir vücut yapısı ile dokunulduğunda kıvrılarak boncuk şeklini alan siyah koyu gri renkli tesbih böcekleri de görülebilir gümüşçün böceği, ev kırkayağı, tesbih böceği rutubet ve nemli alanlarda oldukça görülmektedir.
Salon ve diğer odalarda çoğunlukla gümüşçün böceği, alman hamam böceği, karafatma, örümcek, çıyan gibi birçok böcek görülebilir. En çok kapı pervazları özellikle kırık ve eski lamine parke, ahşap zemin altı ve süpürgelikleri saklanırlar. Ayrıca yatak odası, salon ve diğer alanlarda dolap, gardrop, yatak gibi eşyaların altına gizlenirler. Burada dikkat etmeniz husus, gereken temizlik yaparken görülen yerlerin dışında yukarıda saymış olduğumuz eşyaların altını da temizlemelisiniz. Böcek istasyon noktaları ve böcek yuvalanma alanlarını bozduğu için üremeleri engelleyecektir. Temizlik esnasında sulu temizlikten sonra mop veya kuru paspas ile bütün zeminin kurulamak gerekir, çünkü nem birçok böceğin oluşmasına en büyük katkı sağlamaktadır.

Mutfakta görülen böcekler

Evde görülen böcek türleri en çok yaz ayında görülseler dahi dört mevsim evde böcek var olması kaçınılmaz bir durumdur. Özellikle hamam böcekleri her daim görülebilen en tiksinç haşeredir, çünkü hamam böcekleri tırmanabilir özelliklerine sahip olduğundan dolayı ve insanlarla ortak besin habitat paylaşım içerisinde oldukları için, bütün gıdaları arayarak beslenebilir, dokunabilir ve mikrop bulaştırabilir. Muhakkak görmüşsünüzdür ;yemek masasında, mutfak tezgahı üzerinde, tabak içlerine, dolap ve hatta buzdolabı içine kadar girebilirler. Onlardan kurtulmak için böcek ilaçlama yazımıza göz atabilirsiniz

Böcek türleri nelerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?