Worldpest

 

Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği İlaçlama ( Alman Hamam Böceği, Kakalak),

Hamam böceği ailesinden en kalabalık olan türüdür. Bilimsel adı Blattella germanica ,Türkçe karşılığı Alman hamam böceği  ( Kalorifer böceği )hayatta kalabilmesi için sürekli sıcak bir ortam içinde kalması gereklidir, eskiden günümüze kadar kazan daireleri, mutfak ve diğer gıda imalatlarında görülmüş oldukları için halk arasında kalorifer böceği , sarı böcek , kahve rengi böcek ve  kakalak  gibi isimlerle anılmaktadır. Ev, iş yeri, gıda imalatı ve benzeri birçok yerde karşımıza çıkan kalorifer böcekleri her zaman büyük bir sorun haline gelmiştir. Kafalarının üzerinde bulunan uzunca iki anten, sürekli titreşim halindedir. Böylece aile bireyleriyle sürekli bilgi paylaşımı içerisindedirler.

                 Dış görünümleri; sarı, beyazımsı, açık ve koyu kahve renklerinde olup, en küçükleri 2 mm ve erişkinleri ise 2,5 cm kadardır,kalorifer böceği ışığa karşı duyarlıdır, yani bir çeşit alerjik durumları var da diyebiliriz. Karanlık alanlarda daha çok belirgindir. Evlerde ise, gece saatlerinde ışıkların  kapalı olması ile kalorifer böceği evin her tarafında aktiftir. Özellikle gece uyku aralarında mutfağa su içmeye gidildiğinde, mutfak tezgahı ve dolaplarda kalorifer böceğini görmemek kaçınılmazdır.

Kalorifer böcekleri nerede yaşar

Buzdolabı Motoruna Yuvalanmış Kalorifer Böceği

Kalorifer böcekleri nerede yaşar : Bulundukları alanlarda eşyaların üzerinde dolaşarak kötü görünümleri ve mikrop taşıdıkları için insanlar tarafından tiksinti olarak nitelendirilirler. Alman hamam böceğinden kurtulabilmek için, çeşitli çalışmalar ile ferdi mücadeleler yapılabilir. Yani çamaşır suyu kullanarak öldürme, bitkisel baharatlar geçiş alanlarına bırakılarak uzaklaştırma, duvarlardaki çatlakları kapama, süpürgelikleri onarma gibi çalışmalar ile kurtuluş sağlamanın peşine düşebilirsiniz. Bu tür tedbirler sorunu bitirmek için yeterli değildir. Çünkü kalorifer böcekleri, evlerde, iş yerlerinde ve imalatlarda; kapı pervazları, parke altları, mutfak dolapları arkalarına, mutfak tezgah ve kombi içlerine, buzdolabı ve bulaşık makinesi motor kısımlarına girerler bu durumda yukarıdaki amatör çalışmalar alman hamam böceğinin sonunu getiremez.

Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulabilirim

Alman hamam böceği sorunu ve nerelerde yaşadıkları hakkında bilgi verdik. Şimdi ise;Kalorifer böceğinden nasıl kurtulabilirim için kesin çözümü paylaşım yapalım. Kalorifer böcekleri sıcağı ve nemi sevdiklerinden dolayı evlerde en çok mutfak alanlarında, gıda imalatlarında ise (Lokanta, pide-ekmek ve lahmacun fırını) ocağın yandığı yakınlarda barınırlar. Bunun için firmamızın kullanmış olduğu Sağlık Bakanlığı onaylı Bayer marka kokusuz ve insan sağlında olumsuz etkileri olmayan güvenilir jel ilaç formülasyonlu ürünümüz ile tek seferde 1 yıl garantili hizmet vermektedir. Bu ilaçlama esnasında mutfakta ve evde dolap içlerini boşaltma halıları kaldırma ve evden çıkmanız gibi hiçbir zahmete gerek yoktur. Lütfen bu gibi hazırlıklar yapmayınız. Gelecek Uzman personelimiz 15 dakikada uygulamayı yaparak gereken bilgiyi aktaracaktır.

çıyan ilaçlama hakkında bilgi edindiniz mi

Kalorifer Böceği İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?