Worldpest

Karafatma ilaçlama ( şark hamam böceği) adından da anlaşıldığı gibi daha çok kırsal alanlarda yuvalanır. Bu hamam böceği diğer hamam böceği cinslerine göre yapı, renk, büyüklük ve yaşam alanlarında farklılıklar gösterir. Karafatma böceği siyah renklidir ve renginden dolayı kara böcek, karafatma da denir. Büyüklükleri 2,5 le 3 cm dir. Yürüyen bir haşere türüdür.

Karafatma  böcekleri rögarlarda toprak ve taşların altında binaların bodrum katları gibi rutubetli yerlerde yaşarlar. Bina ve evlerimizin tesisatlarını kullanarak yaşam alanlarımıza kadar girerler. Zemin katlarda bulunan ve bahçeye, bodrum katlara yakın olan mesken ve yapılara girip karafatma yuvalanması daha kolaydır.

Karafatma İlaçlama

Karafatma bir şey yemeden ve su içmeden uzun zaman yaşayabilir. Sıcak havalarda ürer ve yaşarlar. Kış aylarında çok fazla aktif değildir. Bu hamam böcekleri hem kısa mesafeler hem de uzun mesafeler yürüyebilirler. Karafatmaların  uçma özellikleri yoktur. Diğer hamam böcekleri gibi geceleri aktiftirler. Gündüzleri evlerde süpürgelikler, dolap altları ve arkaları gibi yuvalarında saklanırlar. Geceleri karanlık ve insanların olmadığı zamanlarda ortaya çıkarlar.

Karafatma İlaçlama

Karafatma ilaçlaması sıvı insektisit ( böcek ilacı ) kullanılarak 6 aylık periyotlarda ilaçlama konusunda eğitimli kişilerce yapılmalıdır. Sizlerde çağrı merkezimizi arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kalorifer böceği ilaçlama hakkında bilgi edindiniz mi ?

Karafatma İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?