Worldpest

Tertemiz bir eviniz ve her daim titizlikle davrandığınız düzenin içerisindeki eşyalarınız ve mutfağınızda yiyecek kırıntılarını bile ortalıkta bırakmazken, bu gibi tedbirlere rağmen evde böcek var olması insanı hayretlere düşüyor. Bu kadar sıkı bir çabanın buna yeterli olmadığını kanıtı ortadadır. Peki bu böcekler evinize nereden geliyor;banyo-tuvalet, balkondaki zemin yıkamanız için bırakılan atık su giderlerinin kapaklarına dikkat ettiniz mi?  Bu kapaklar yerinde takılı mıdır ya da takılı olan kapakların gözenekleri ne büyüklüktedir? Çünkü fabrikasyon olarak üretilen bu kapaklar genel haşerenin geçebileceğin hesabını yapmayarak tasarlanmışlardır. Yavru veya ergin bir hamam böceği (kara fatma) çıyan, kırkayak ve benzeri gibi haşereler rahatlıkla böyle delilerden geçebilirler. Bunun yanı sıra mutfağınızdaki küvetin kenarları alçaksa, giderden çıkan böcekler tezgahınıza tırmanabilir ya da sabah uyandığınızda küvetin içerisinde görebilirsiniz. Kapı altı boşlukları, pencere kenarlarındaki buhar yağmur suyunun gidebilmesi için açılmış olan küçük oluklar, dışarıdan evinize getirmiş olduğunuz herhangi bir eşyanın içine veya gizli bir bölmesine tutunarak gelebilecek olan bir haşere ile evinizde böcek üremesi olabilir.

Parke böcek yapar mı

Evlerinize zemini düz, hijyenik, dekorlu göstermek amacıyla zemin kaplamada son zamanların en ideal döşeme malzemeleri olan laminat parke böcek yapar mı diye sorulduğunda, evin bulunduğu kat zeminin kuru veya nemli olması, laminat parke altındaki boşlukların olması, laminat parke kenarları süpürgelik kısmının duvara tam yapışık olmaması, laminat parkelerin suya maruz kalması gibi durumlarda evinizde böcek oluşumu için uygun şartlar mevcuttur.

Evde böcek ne yer

Yukarıda saymış olduğumuz şartlar içerisinde herhangi bir şekilde evinize girmiş olan böcek, yaşamını sürdürebilmesi için üç temel unsuru ihtiyaç duymaktadır: Güvenli bir bölge, güvenli bölgeyi bulduktan sonra haşerenin yaşayabilmesi için gerekli olan sıcaklık ve nem oranının yeterli olması, daha sonra besin zincirine uygun gıdaların olduğu her yerde haşere neslini devam ettirmektedir. Peki evde böcek ne yer :İyi bilinmelidir ki; evlerde yaşayan haşereler insanlar ile ortak gıdaları tüketmektedir. Örneğin hamam böcekleri bitkisel ve az da olsa hayvansal gıdaları severler. Karıncalar muhakkak görmüşsünüzdür, yiyecek kırıntılarını yuvalarına taşırlar . Evinizde bulunan gümüşçün böceği yani nem böceği ise :naylon ve kağıt beslenebilen sıradışı bir böcektir. Örümcekler ve birçok böcekgiller besin zinciri denilen sistemi sürdürmektedir. Yani birbirleri arasında avlanmak en büyük beslenme şeklidir.

Evde böcek var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?