Worldpest

Kuş biti kuşların üzerinde yaşayan bir parazit canlıdır. Boyları 2 ile 3 mm ye ulaşırlar. Kuş bitleri kuşların kanatlarında yumurta bırakarak ürerler. Çok çabuk çoğalırlar. Bu asalak türü bütün kuşlarda olacağı gibi daha çok güvercin türlerinde görülür. Renkleri koyu kahverengi bazen kızılımsı bazen de açık renkleri de olabilir.

KUŞ BİTİ İNSANI ISIRIR MI?

Kuş biti kuşların kanat ve derilerini yiyerek beslenirler. Diğer bit ve pireler gibi kan emmezler. Kuş bitleri insan veya diğer hayvanların üzerine gelmez ve yaşamazlar. İnsanı ısırmazlar.Kuş biti uçabilen ve ya zıplayan bir haşere çeşidi değildir. Yürüyerek hareket ederler.

KUŞ BİTİ GÖZLE GÖRÜLÜR MÜ?

Kuş biti daha çok geceleri aktiftir. Işık olduğu zamanlarda kuşların kanatlarına saklanırlar. Gözle görülebilen bir parazittir. Peki nasıl anlarız kuşlarda bit olduğunu? Kanatlarının seyrek veya sık tüylü olmasından anlaşılabilir.

Evlerimizde ve diğer yaşam alanlarımızda da bu haşere ile karşılaşmamız mümkündür. Kuş bitleri bazen kuşların üzerinden ayrılıp balkon ve pencere önlerinden evlerimize girebilirler. Her kesin bildiği gibi kuşlar balkonlara, pencere önlerine, çatılara konarlar bundan dolayı evlerimizde kuş bitleri dolaştığında şaşırmayalım.

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Haşere ilaçlama servisi olarak şirketimiz bit ilaçlama konusunda da sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Kuş biti sorunlarınızı çözmek ve bilgi almak için şirketimizle irtibata geçebilirsiniz. İlaçlama yapıldıktan sonra bu sorundan tamamen kurtulmanız mümkündür. Kullanılan ilaçlar Bayer marka olup sağlık bakanlığından onaylı kokusuz grubunda ilaçlardır. Daha sonraları aynı sorunla karşılaşmamak için kuşların konduğu yerlere balon, cd gibi kuş kovucu tuzaklar yapılabilir.

Mite Nedir

Mite orjinalinden mayt  bozma yazılışı ve okunuşu ile  da diye telafuz edenler olabilir. Mite (mayt) kesinlikle kuş bitleri ile karıştırılmamalıdır. Mite çıplak gözle görülmeyen mikroskobik canlılardır. Mite  halk arasında uyuz böceği gibi isimle de bilinir. Uyuz böceği ilaçlama ve ya uyuz böceği nedir gibi konularda sorular ve internet sayfalarında uyuz böceği ile ilgili pek araştırma içerisine girebilirsiniz. Maalesef kuş biti ve uyuz böceği olarak bilinen iki asalak da aynı değildir. Bunun yanında toz böceği ve ya toz akarı diye de söyleyenler olabiliyor. Toz böceği diye bir canlı yoktur. Kesinlikle yanlış bilgidir.

  • Kısaca özetlersek; Mite gözle görülmez. Uyuz böceği olarak da isimlendirilir. Ve bu parazittir. İnsan ve diğer canlıların derisi altına gizlenir yoğun bulunduğu bölgede anlamsız ve tatlı bir kaşınmaya sebep verir.
  • Mite yüzünden kaşıntı hissi var ise bir dermatolga gitmenizde tavsiye vardır.
  • Eski mobilya ve yataklarınızı değiştirmeniz faydalı olacaktır.
  • Toz böceği diye bir şey de yoktur.
  • ***Evinizin her tarafından ;duvarlarda perde de, masa, sandalye, yatak başlık ve kenarlarında gezinen onlarca ve ya yüzlerce iğne deliğinde daha da küçük gezen kene benzerliğindeki canlılar kuş bitidir.***
ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Kuş biti sorunlarında kuşlara kesinlikle haşere ilacı gibi kimyasallar kullanmayınız. Kuşunuzu bir veteriner hekimine götürünüz. Bizler ilaçlama şirketleri olarak kuşun üstündeki bitleri değil, etrafa saçtığı bit konusunda size yardımcı olabiliriz.

Kuş Biti İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?