Worldpest

Pireler Nasıl Yaşar Ve Neyle Beslenir?

Sıcak ve bunaltıcı havaların etkisi ile canlılar üzerinde sıcaklarla birlikte oluşan bir takım parazitler insanlara beslenme barınma gibi görülemeyen mikroorganizmalarda iki asalak olan türlerin en önemlisi pireler ve bitler dir.  Pireler canlı üzerinden sıcak kan emerler ve kan dışında hiçbir şeyle beslenemeyen bir haşeredir. Pire yaylı ve güçlü bacaklara sahip olması ile canlılar içerisinde kendi vücut oranının yüzlerce kat büyüklüğü kadar sıçrayıp bilen tek varlıktır sıçradığı yerde tutunma özelliği olan vantuzlu bacakları ile sıkıca kenetlenerek uygun olan alana doğru yürümeye başlarlar. Beslenebildikleri canlılar,karada yaşayan yumurtlama ile çoğalan kanatlı türler, kemirgen grubu olan sıçanlar ve fareler, diğer hayvanlar ve insanlar üzerinde beslenebilme özelliğine sahiptir. Tek besin maddeleri kandır.

Evimize Ve Hayvanlarımıza Pireler Nasıl Bulaşır?

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz gibi pireler sadece yaz aylarında ortaya çıkmaktadırlar. Evlerimizi ne kadar temiz tutarsak tutalım bir şekilde evimize girebilmeyi başarmaktadırlar. Bunun başlıca sebebi eğer evinizde evcil bir hayvan kedi, köpek ya da kuş besliyorsanız ve bunların bakımlarını dikkat etmiyorsanız bir şekilde oluşacağı kesindir. Peki ya bu hayvanlara dikkat edip veteriner kontrolünde geçirerek parazit temizliğini pire tasması gibi önlemleri aldığınız halde hala bir şekilde evinize pire görüyorsanız gözden kaçırmış olduğunuz ve aklınıza gelmeyecek bir çok yöntemi sıralayabiliriz. Birincisi evcil hayvanlarınızı sokağa çıkardığınızda park yeşil alan kaldırım kenarları veya bir komşunuza gittiğinizi var sayarsak orada bulunan kedi ve köpekler ile temasta bulunduğu halde evcilinize muhakkak pire geçiş sağlayacaktır ve buradan evinize taşınarak kısa bir süre sonra sayılarında artış ve rahatsızlık verdiğini göreceksiniz yani bunlar yoksa evinizde evcil bir hayvan beslemiyorsanız bir şekilde evimize gelip gitmiş olduğunuz bir yerden örneğin sokağımızda bulunan çöp konteynerinden çöpünüzü atarken konteyner kenarında kedilerin beslenebilme alışkınlıkları olduğu için muhakkak alanda pire mevcuttur ve üzerinize tutulan bu pire evinize iş yerinize arabanıza kadar taşınabilir daha sonra tekrardan bir çoğalma olacaktır.

Pire İlaçlama İçin Tavsiyeler

Bu yazımızı okuyorsanız bir şekilde başınız pirelerle derttedir bunun için çözüm yolu evcil hayvanlarınızı veteriner kontrolünden geçerek pire taraması pire tasması yaparak evcilinizi birkaç gün karantinaya aldırabilirsiniz. İkinci aşamada ise pire ilaçlama firması ile görüşerek neler yapabileceğinizi ve en önemlisi bir ilaçlama talebini gerçekleştirmelisiniz.Kendim yaparım veya kısa süre sonra temizlikle atlatırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuzdur. Çünkü pireler yumurtlama yöntemi ile çoğaldıklarından dolayı yumurtalarını uygun olan alanlara bırakmışlardır ve bu durumda gün geçtikçe sayıları artacaktır. Pire ilaçlamasında görüşmüş olduğunuz pire ilaçlama şirketi sizden gıdalar hariç diğer hiçbir eşyayı halıyı koltuğu kaldırıp toparlayıp yerinden oynatmamanızı söyleyecektir çünkü pire ilacı evin kurulu düzenin de bulunan zemin tabaka üzerindeki her şeye sıkılmalıdır. Pire ilacının ürünler üzerinde olumsuz bir tahrip tahriş yıpranma soldurma renk attırma gibi veya kalıcı iz bırakma olumsuzlukları yoktur. İlaçlama yapıldıktan sonra minimum 2 saat 1 bekleme süresinin ardından evinize ve iş yerinize girerek vileda ile temizlik yaparak mekanlarınızı kullanabilirsiniz. İlaçlama hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı tıklayınız evinizdeki canlıyı tanımıyorsanız WhatsApp hattından resim yollayarak haşere hakkında bilgi alabilir ve kolay çözümler ile sorunu birlikte çözebiliriz.7/24 canlı destek hattımız uzman personel kadrosuyla sizlere her daim hizmet vermektedir 444 7 986. Worldpest ilaçlama şirketi.

Pireler Hakkında Genel Bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?