Worldpest

 

Genel Bilgi Ve Mücadele

Toz akarı (Mite), gözle görülmeyen bir canlı türüdür. Başka bir deyiş ile parazittir. Var olduklarını ancak mikroskop ile görüntüleyebiliriz. Bu canlılar evimizin her yerinde (halı, yastık, yorgan, kanepe, evdeki çiçek ve diğer bitki türleri) ve insan vücudu üzerinde binlercesi yaşamaktadır.

Toz Akarı (mite) Üreme Şekilleri

Toz akarı (mite) yumurtlama ile olur. Besin kaynakları ise insan ve diğer canlılardan dökülen deri kırıntıları, saç telleri ve canlı üzerinde doğrudan beslenerek yaşamlarını sürdürmektedirler. Üzerimizde ki başlıca olumsuz etkileri; kaşıntı alerjik kızarmalar, deri dökülmeleri (bunların toz akarı olduklarına işarettir, doktora gidilen şikayetlerin başında bu gelir)astım hastalarında nefes alma zorluğu gerçekleşir. Bu gibi reaksiyonlar kişiyi huzursuz ederek zayıf düşürmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemleri zayıf yaşlı ve çocuklarda daha çok etki göstermektedirler. Bu zararlılardan arınmak için öncelikle bazı köklü temizliklerin uygulanması gerekmektedir. Eskimiş koltuk, yatak, halı, perde ve diğer yıpranmış eşyaların evden uzaklaştırılması gerekir. Çünkü eskiyen eşyaların içine işlemiş olan mite larla baş etmek pek zordur. Sökülmüş yatak ve koltuk içlerine kadar girmişlerdir. Hafif giysi ve diğer kumaş eşyaları su hazneli elektrik süpürgeleri ile vakumlamak alternatiflerden biridir. Bunlar yalnız başına yeterli değillerdir.

Kesin çözüm ise ilaçlama ile sorunu ortadan kaldırmaktır.

,
Toz akarı (mite) ilaçlaması doğru ilacın kullanılması ile risk analizini çözmek için bu konuda bilgili ve eğitimli kişilerin işidir. Lütfen kendi başınıza tavsiye üzerine kullanım şekli ve prospektüslerini bilmediğiniz ilaçları uygulamayı denemeyiniz. Ancak Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel şirketlerden yardım alabilirsiniz. Gelecek uzman personel keşif sonrası akarisit ve diğer insektisitlerden uygun olanı yeterli dozda ve olası durumlarda haşerelerin yoğun oldukları alana uygulayarak operasyonu tamamlayacaktır. Daha çok bilgi için lütfen 7/24 telefon hatlarımızdan bizimle iletişime geçerek evinize ücretsiz keşif isteyiniz.

Toz Akarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?