Worldpest

Arı ilaçlama adı altındaki hizmetimiz ile sadeceş Vespa (eşek arıları) için uygulamalarımız mevcuttur. Ancak bir bal arısı gibi doğanın döllenmesinde ve tüm canlıların yaşamı için önemli rolleri üstlenen arılar için kesinlikle bir ilaçlama hizmetini vermemekteyiz. Yaban arıları adı altındaki arı ve arıgiller familyasında olanlar, yaşam alanları, beslenme şekilleri ve kovan şekilleri ile orijinal bir bal arısından farklı özelliklere sahiptirler. Eşek arıları ince bel ve uzun kuyruklarında; sarı, kırmızımsı ve siyah çizgilerle donatılmıştır. Yaban arıları bal yapmazlar. Bitkilerin özünde değil, etçil olan bir türdür.

Arı İlaçlama Hizmeti

Arı ilaçlama ile sadece kesin olarak kontrol altına alınabilirler. Genellikle apartmanlarda, fabrikalarda çatı katlarının en uç noktalarına, balkonlarda korkuluk profillerine veya kullanım dışı bırakılmış baca, eski su depoları içine çevreden topladıkları bitkilerle, tükürük salgısını da kullanarak tavanda asmalı ya da duvara yapıştırılarak, oval ve kesecikler halinde nüfusun artışına göre kademeli olarak petek sayıları arttırılır. Çoğalan nüfusa nispeten gittikçe kovanın hacmi büyür. Kovanlarını korumak için yaklaşan her canlıyı kuyruklarındaki güçlü iğnesi ile ve ya diğer arılardan farklı olan kesici dişleriyle saldırırlar. Arı saldırılarına maruz kaldığınız durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Eski yöntemlerde kullanılan; duman, su ve diğer gürültü çıkarma eylemleri ile sorunu çözmek için yeterli değildir. Arı ilaçlama bu yüzden en etkili yöntemdir.

Arı ilaçlama için gerekli olan personel koruma maskesi, eldiven ve özel kostümü ile arıya yönelik insektisit ile uzman personelin uygulamayı dikkatli ve tamamını etkisiz hale getirdikten sonra kovanı bir naylon torba içine sararak bulunduğu yerden sekmelidir. İlaçlama yapıldıktan sonra kovanı bulunduğu yerden sökmediyseniz, sorun kesin çözülmüş sayılmaz. Çünkü keşif ve avlanmaya giden yüzlerce arı döndüklerinde yuvalarının yakınında yeniden bir yuva inşa etme girişiminde bulunabilirler. Eğer geldiklerinde kovanların olmadığını görürlerse baş edemeyecekleri bir tehlikenin olduğunun farkına vararak başka yerlere göç ederler. Bu konuda etkili bir çözüm almak için lütfen firmamız ile irtibata geçerek detaylı bilgi edininiz.

kuş biti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?