Worldpest

Amerikan Hamam Böceği Nedir?

Amerikan hamam böceği kendi türünün içinde iri ve kanatlı olmasıyla en özelidir.2 ile 3 cm uzunluğunda kahve renge sahiptirler. Gerektiğinde uçabilir, ancak çoğu zaman yürüdüğü görülen ve önüne çıkan her şeyden beslenmeye alışık olan bir hamam böceği çeşididir. Ülkemize kargo ve diğer yük taşımacılığı yolu ile gelmiştir, bu nedenle sahil kasabası ve kentlerinde çok yaygındır.

 Hamam Böceği Nereden Gelir?

Amerikan hamam böceği ilaçlama  gemi ambarları ve büyük antrepolarında sık rastlandığı kadarıyla artık yerleşim alanlarında yuva kurmuşlardır. Amerikan hamam böceği İş yeri ve imalatlarda görüldüğü gibi evlerde de görülmektedir. İri ve korkutucu yapısıyla insanları tiksindirmekle kalmayarak ayrıca taşıdıkları hastalıkları da dolaylı olarak kullandığımız araçlar ve besin kaynaklarımıza kadar ulaştırmakta büyük rol oynarlar.

Amerikan-Hamam-Böceği-İlaçlama
Amerikan-Hamam-Böceği-İlaçlama

Amerikan Hamam Böceği Nasıl Oluşur?

 

Amerikan hamam böceği evlere bir eşya ambalajında tutunarak ve ya yumurta bırakarak, diğer türlü ise duvar çatlakları merdiven boşlukları ve evin dışarıya bağlantılı açık yerlerden ulaşırlar. Kontrol edilmesi zordur gardırop ile tezgâh ve mutfak dolapları içine saklanırlar. Amerikan hamam böcekleri günün belli saatlerinde beslenmek için ortada dolaşırlar.

Amerikan Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Amerikan hamam böceği ilaçlama hızlı üreyen ve saklandıkları yerlere ulaşmak bir haylı zordur. Kalorifer böceği gibi çoğu zaman göz önünde dolaşmazlar. Sinsi ve oldukça akıllı bir türdür. Bu böceğe en etkili olacak çalışma ise sıvı ilaçlama yani; püskürtme ilaçlamadır. Yapılan ilaçlama kokusuz ve renksizdir bu çalışmalar yapılırken eviniz ve iş yerinizden çıkmanıza gerek yoktur. Günlük işlerinizi etkilemeyecek sorunsuz  kesin çözüm sunan bir hizmet şeklidir.

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?