Worldpest

 

Fare yakalama nasıl yapılır?

Bu yazımızda kemirgenleri zehirlemeden canlı olarak nasıl yakalayacağımız hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle yapmamız gereken hangi tür bir fare sorunu yaşadığımızı tespit edip ona göre yöntem ve fare mücadele ekipmanları kullanmalıyız.

Evim de fare var ne yapmalıyım?

Sorunuza karşılık olarak vereceğimiz cevap:
1- Farelerin dışkılarına göre hangi büyüklükte ve cinste bir fare olduğunu anlayabiliriz. Küçük fındık faresi dediğimiz ev farelerinin dışkıları daha küçüktür, yaklaşık bir çörek otu büyüklüğü ve çörek otu şeklindedir. Lağım faresi, çatı faresi gibi kemirgenlerin dışkıları daha büyük olur. Ve fındık faresi dışkısının üç katı büyüklüğündedir.
2- Ayak izlerinin büyük ve daha küçük olmasıyla nasıl bir fare sorunu yaşadığımızı tespit edebiliriz. Fare ayak izi tespiti için farenin geçiş güzergahına beyaz toz maddeler dökerek ayaklarının büyüklüğünü anlarız.
3- Kemirdikleri nesnelerden büyük fare mi küçük fare mi olduğunu diş izlerinden anlayabiliriz.

Yukarıda ki örneklerle yola çıkarak evimizde ya da iş yerimizde nasıl bir fare sorunu yaşadığımızı anlarız. Ve sıra geldi fare ile nasıl mücadele edileceğine.
Bize soracak olursanız kendi yöntemlerinizle bu akıllı hayvanları yakalamaya çalışmamanızdır. Kendi yöntemlerinizle mücadele etmeniz hem zor olur. Hem kesin bir sonuç alamayabilirsiniz. Bilindiği üzere fareler çok kurnazdır.

Fare nasıl yakalanır?

Fare yapışkanları kullanarak yakalama yapılabilir fakat bu yöntemle sadece yavru fındık faresi denilen fareleri yakalayabilirsiniz. Daha büyük boyuttaki farelerle yapışkan ve amatör yöntemlerle mücadele edemezsiniz.
Bizler de bazı gıda alanlarında yapışkan yöntemiyle canlı fare yakalama işlemi yapmaktayız. Bununla ilgili olarak canlı yakalama istasyonu dediğimiz kutulardan kullanırız. Canlı fare yakalama istasyonu içerisindeki sistem sayesinde fare içine girer ve mekanizma kapanır çıkamaz. Canlı fare yakalama sadece küçük fareleri yakalamak için kullanılır.

fare nasıl yakalanır?
Canlı Yakalama İstasyonu

Diğer farelerde ve gıda üretimi olmayan alanlarda sadece fare rodendisitleri (fare zehiri) kullanılarak profesyonel kişiler tarafında fare mücadelesi yapılmalıdır. Fare yakalama hakkında bilgi ve fare ilaçlama fiyatı öğrenmek için bize ulaşarak fare ilaçlama uzmanı ile görüşünüz.

Canlı Fare Yakalama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?