Worldpest

Bir gece uyandınız ve baktınız ki her yanı sarmış veya tek tük evde küçük siyah böcekler var hemen paniğe kap almanıza gerek yoktur. Karşılaştığınız bu tür böcekler zehirsiz sınıfında bulunan türlerdir. Bu böceklerin giriş yerleri kapı altı boşlukları, sineklik olmayan pencereler, tuvalet, banyo, mutfak, koridor, balkon alanlarında; zeminde bulunan kapaklı su giderlerinin, kapaklarının takılmaması veya kapak üzerindeki deliklerin  büyük olması ile kanalizasyondan tırmanarak evinize girebilir. Böyle vak’alar da evinizin yüksek katlarda veya giriş katında olmasını pek önemi yoktur.

Size önerdiğimiz bu Averkil Alfa SC 1 litre Böcek İlacı Sinek İlacı Hamam böceği İlacı ile bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Kullanımı :Ambalaj üzerinde kullanacağınız haşereye yönelik ilaç pompası miktarı  ve kullanım dozu verilmiştir.Ambalaj üzerinde ölçeklerin yardımı ile ölçüm yapma kolaylığı mevcuttur.  Genel haşere için 5 litrelik bir pompa içine 0,25 ml ilaç koyarak 100 m2 bir alanı rahatlıkla ilaçlayabilirsiniz.

Yazılanları uyguladığınızda muhakkak kesin çözüm alacaksınız.  Ürün Türkiye’nin her yerine gönderilmektedir aynı gün 16:00′ a kadar verilen sparişler aynı gün kargoya verilecektir, en geç üç (3) iş günü içerisinde kargonuz tarafınıza ulaşacaktır.

Ürün indirimli bedeli 75,00 TL+KDV dir. Ürün sparişi için Whatsapp 05320624485 

Böcek çeşitleri ve isimleri

Yukarıda bahsettiğimiz hadiseler karşısında nasıl bir önlem almanız gerektiğini anlamanız için haşereye yönelik ilaç uygulayabilmek adına böcek çeşitleri ve isimleri iyi bilmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi eğer kendi başınıza ilaçlama yapacaksanız, ilaç temin edebileceğiniz firmadan bu haşerenin biyolojisine yönelik insektisit almanız gerekmekte veya ilaçlama şirketinden destek almak için haşereyi doğru anlatmanız önemlidir. Bu bilgilere erişmek için sitemizde böcek rehberi ve açıklamaları kısmına bakabilirsiniz

Siyah böcek türleri

Evimizde yaygın bulunan birkaç böcek cinsi vardır. Siyah böcek türleri : Birincisi hamam böceği; kendi aralarında üç türe ayrılır en yaygın olanı ‘Alman hamam böceği kahverengi ve açık tonlardan sayılar oldukça yüksek mutfak alanı ağırlık olarak onların İstilası altındadır’ diğeri şark hamam böceği yani Karafatma diğer ismi ile kara böcek bunlardan banyo, mutfak, ardiye gibi evin çeşitli yerlerinde görülebilirler. Diğer ise Amerikan hamam böceği bu kanatlı oldukça özelliğe sahip iri yaklaşık 3 santim uzunluğunda hantal ama uçabilen genellikle tezgahların altında, rutubetli ardiye ve karanlık alanlarda yaşarlar. İkincisi Gümüş böceği; gri ve balığa benzer bir türdür. Üçüncüsü Kırkayak; ayaklarının çokluğu ile isimlendirilen çok ayaklı çevik bir böcektir. Dördüncüsü: Tespih böceği ve ya boncuk böceği; tehlike hissettiğinde ve ya dokunulduğunda ani olarak kıvrılır ve boncuk gibi yuvarlanarak sert kitin zırhı ile korumaya alır kendini.Beş Karıncalar sıradan bildiğimiz toprak karıncasıdır.

Küçük böcek türleri

Bahçe katı, apartman ortak kullanım alanları, bodrum, çatı gibi yerlere göre küçük böcek türleri genellikle evimizin içinde mevcuttur. Bunlar hamam böceği, tesbih böceği, ve gümüşçün böceği olarak en yaygın olanlarındandır süpürgelik kenarlarına, parke altlarına, kapı pervazlarına mutfak tezgah ve Dolap altlarına gizlenebilirler bunları anlamanız için sitemizdeki haşere listesinden size genel özellikleri kısmında bilgi edinebilirsiniz

Böcek türleri resimli

İnsanlar genellikle karşılaşmış olduğu böcekleri ismen ve genel özellikleriyle tanıyabilmek adına, internet portalları da böcek türleri resimli bilgi platformlarında araştırma yaparak, böcek oluşum sebepleri, böcek zararları, böcek ile mücadele yöntemleri ile pratik edebilirsiniz araştırmak istediğiniz böceği buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

Evde küçük siyah böcekler var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?