Worldpest

 

Herkesin karşılaşabileceği bir durumdur, eviniz ne kadar temiz olursa olsun bir şekilde bu haşerelerle ender de olsa karşılaşabilirsiniz, bu kadar temiz olmasına rağmen neden evimde böcek var sorusu aklınızı kurcalayabilir. Evinize gelen böceklerin durumu: Evinize getirmiş olduğunuz bir eşya, yani pazar arabası, çamaşır sepeti ambalajda, bir buzdolabı ve bunu içerisine yerleşmiş olan bir böcek yumurtası veya bir market poşetin içerisinde evinize geçiş sağlayabilir. Bunun yanı sıra evinizin yalıtımı iyi değilse, kapı aralıkları, havalandırma boşlukları, atık su giderlerinin açık olan kapakları, kapı-pencerede ki sineklikler bu faktörler oldukça etkilidir.

Evimde böcek var ne yapmalıyım

Rastladınız herhangi bir haşereden sonra, alışık olmadığımız bu durum karşısında ilk başta; evimde böcek var ne yapmalıyım gibi internet sayfalarında tartışma platformları üzerinde tavsiye ve yardım aramaya başlarsınız. Edinmiş olduğunuz fikirlerle çeşitli ilaçlar, kimyasallar, organik alternatif çözümlere yönlenebilir siniz. Aslında İşin özü sırasıyla açıklayacağım kurallar dahilinde yürütülmelidir. İlk olarak evinizdeki böceğin geliş yerini tespit etmek en önemli husustur. Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz gibi kapı araları havalandırma ve eve geçit olabilecek boşlukların tespiti yapılmalı ve oraya dış bağlantı kesecek önlemler alınmalıdır 2. Kural ise profesyonel bir ilaçlama firmasından haşere ilaçlama hizmeti veya çağrı merkezlerinden sizin yalnız başına etkili ilaçlama yapabilmeniz için ilaç tavsiyeleri ve uygulama yöntemlerini söylemelerine rica edebilirsiniz

Evdeki böcek çeşitleri

Görünümleri, sıklıkla bulundukları alanlar, gün içerisinde ki görülme zamanları, evimizde en çok bulundukları noktalarda fiziksel ve davranışsal özellikleri ile evdeki böcek çeşitleri oldukça farklılık göstermektedir. Daha çok evlerde rastladığımız böcek türleri sırasıyla hamam böceği,gümüşçün böceği, ev kırkayak, çiyan, karınca, uçkun sınıfında kelebeğe benzer olanı güve, yatak-koltuk ve Dolap köşelerinde öbek öbek tutunan tahtakurusu ahşap eşyaların içerisine giren ve ahşap malzemeyi oyarak kendisine geçit açan böceğe tahta kurdu denir. bu konuyu başka bir makalemizde daha geniş bir anlatımıyla sizlere sunacağız böcek rehberi için lütfen buraya tıklayınız 444 7 986 çağrı merkezimizde ücretsiz bilgi edinebilirsiniz. Lütfen bilinçsiz ilaç kullanımından sakınınız aksi takdirde risk olanı yüksek ölümcül kazalarla karşılaşabilirsiniz.

Evimde böcek var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?