Worldpest

Fare ilaçlama büyük şehirlerde günümüzde zorunluluk gerektiren bir faaliyet haline gelmiştir. Nedeni ise, hızla büyüyen devasa yapılar ve daralan doğal yaşam alanlarının yetersizliği, tüketimin artması ile çöp yığınlarının oluşması ve buna paralel olarak mevsimlerin normalin dışında belirmesidir. Fare ilaçlama, çetin hava şartlarının vermiş olduğu barınma ve yiyecek sıkıntısının sonucunda fareler insanların yaşam alanlarına saldırmaları ile oluşan problemlerin çözümüdür. Fare; haşere sınıfından, memeli ve kemirgen ailesinden en kalabalık ve en zararlı cinsidir.

Fare ilaçlama Hizmeti

Fareler; sıçan, çatı faresi, ev faresi, hasat faresi, pamuk faresi, lağım faresi gibi cinsleri ülkemizde yaygın olanlarındandır. Vücut ölçüleri türlerine göre değişiklik göstermektedir. Üreme şekilleri diğer haşerelerden onları ayıracak en önemli özelliğiyle, doğurgan olmalarıdır. Yeraltı ve karanlık alanlarda; otopark, depo, bodrum, lağım gibi yerlere yuva kurarlar. Yılda 6 defaya kadar doğurabilirler, her doğumda 8-12 adet yavru yaparlar.

Fare ilaçlama Gerekli Mi?

Fare ilaçlama gereken yaşam alanları, es geçilerek haşerenin kendiliğinden çekip gidebileceğini düşünülmesi sonucu alınmayan önlemlerin akabinde ağır bedeller ödenebilir. Çünkü fareler insanların sosyal alanlarına girmişse, yiyecek buldukları bölgeye yuvalanmaya başlayacaktır. Böylece artık gıda tahribatı, giyim, halı, mobilya, elektronikleri kemirme vs. Ürünlere maddi zararlar verdikleri gibi çeşitli hastalıkları da bulaştırma risklerini oluşturacaklardır. Fare, bilinenin aksine her şeyi yemez ancak; çene yapıları çok güçlüdür ve ön dişlerinin sürekli uzamasını engellemek için sürekli kemirmek zorundadırlar. Metaller hariç, karşılarına çıkan her ne olursa kolaylıkla kemirir ve yararlı olabilecek şeyleri de yerler.

Fare İlaçlama Önemi

Fare ilaçlama önemi, bu zararlardan daha önemlisi, gece uykularında çocuk ve yetişkin insanlara yaklaşarak,burun, kulak, dudak, el ve ayak parmaklarını kemirdikleri sık sık yaşanmış olayların en korkutucusu dur. Kemirecekleri bir şeye, tükürüklerindeki özel bir salgının da etkisiyle canlılara narkoz etkisi verirler. İnsan uzuvlarından herhangi birini fare kemirmesi sonucunda bireye ölümcül hastalıklar bulaşma riski oldukça yüksektir. En tehlikelisi olan lağım fareleri her yerde yaşamaya uyum sağlarlar, suda karada yaşayabilirler. Bu yüzden haşere ilaçlama oldukça önemlidir

Fare ilaçlama bu yüzden ihmal edilmeyecek ve hafife alınmayacak önemli bir savunma mücadelesidir. Fakat bu uygulamalarda adım adım doğru bir çalışma ile kesin sonuç elde edilebilmesi için bilir kişiler tarafından uygulamalar başlatılmalıdır. Lütfen yanlış yöntemler ile girişimde bulunmayınız. Bu gibi durumlarda profesyonel bir fare ilaçlama şirketi ile irtibat kurmanız en doğru seçimdir.

Aşağıdaki fare ilaçlama ve çeşitli yöntemlere göz atmanızda fayda vardır.

 

 

Fare İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?