Worldpest

 

Güve Nedir

Güve nedir; kanatlı ve kelebeğe benzer bir tür haşeredir. Hem uçarak hem de yürüyerek hareket eder. Birçok rengi mevcuttur, ev içinde yaşayanların çoğu beyaza yakın renk tonlarındadır. Oluşumu; pupa, tırtıl ve son kanatlı hal olmak üzere üç evredir. Boy uzunluğu 3 ile 12 mm arasındadır. Işığa karşı duyarlıdır. Zehirsizdir, insanlar ve diğer canlılar üzerinde beslenme gibi özellikleri yoktur. Evlerde daha çok açıkta kalan gıdalar yüzünden oluşurlar. Sürekli açıkta kalan besin ve mutfak eşyalarına temas ederek insan sağlığını tetikler. Erişkin bir güve her gıdanın üzerine yumurta bırakarak oluşacak yavruların ilerideki evrelerinde beslenmesine zemin hazırlar.
Güvelerin birçok türleri vardır ve bunlar nerelerde yaşadıkları, ne ile beslendiklerine bakılarak sınıflandırılır.
odun güvesi
halı güvesi
deri güvesi
tahıl güvesi gibi.

Güve İlaçlama

Bu türün besin zinciri ve faaliyet alanı farklılık göstermektedir.
Güve ilaçlama; odun güvesi, ahşap içinde yaşayan bir güve, diğer güvelerin yedikleriyle beslenmez. Sadece evimizdeki mobilya, parke, kapı ve pencerelerin içine kuluçkalanır.
Güve ilaçlama;halı güvesi, Kilim, halı, perde, elbise ve kumaşlardan beslenerek aynı yere yumurtalarını da bırakır. Kendi türünden en zararlı olanıdır.
Güve ilaçlama ; deri güvesi, evimizdeki deri mobilya ve deri olan giysilerimize zararlı bir canlıdır bulduğu besini kemirerek kullanılmaz hale getirir yumurtalarını kanepe veya giysilerin açıkta olmayan gizli yerlerine bırakır.
Güve ilaçlama ; tahıl güvesi, daha çok açık arazilerde veya buğday ambarlarında ve tahıl sanayileri ile kuru gıda depolarında yaşarlar tahıl tanesi ile beslenir ve yumurtalarını bunların üstüne bırakır.

Güvelerden Kurtulmak İçin

Güvelerden kurtulmak için, öncelikle açıkta kalan baklagiller ve diğer yiyecekleri muhafaza etmek, eski mobilya, perde, elbise ve yatakları atmak, yada onarmak gerekir. Dolapları havalandırmak halı ve kaba giysileri sopa ile dövmek, uzun zamandan kalan elbiseleri açıp silkeleyerek tekrardan yerleştirerek, ayrıca belli bölgeleri naftalinlemeliyiz. Ancak bunlar sadece alınan önlemlerdir.

Güve İlaçlama

Güve ilaçlama ; Güveler evimizin bizim ulaşamayacağımız yerlerine yumurta bıraktıklarından dolayı hiçbir zaman kendi yöntemlerimizle arınamayız. Köklü bir çözüm için sağlık bakanlığı onaylı bir güve ilaçlama firması ile irtibata geçerek uzman personelin keşif sonrası uygun gördüğü insektisit kullanarak sizi kesin bir başarıya kavuşturacaktır. Ücretsiz keşif ve bu konu hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişim bölümünden 7/24 bizimle irtibata geçiniz.

 

İletişim

Güve İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?