Worldpest

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Kokusuz ilaçlama nedir?

Yaşam alanlarımıza kadar giren haşereleri kontrol altına almak ve daha sonrasında da oluşmalarını engellemek için profesyonel kişiler tarafından kullanılan insan sağlığını tehdit etmeyecek; kokusuz, renksiz ve uzun süre koruma sağlayan Sağlık Bakanlığı onay ve iznine sahip yeni nesil insektistler ile yapılan işleme kokusuz ilaçlama denir

Kokusuz ilaçlama yeri ve önemi

Kokusuz ilaçlama yapılırken mekanlarımızı terk etmeden ev, iş faaliyetlerimize normal şartlarda devam edebiliriz. Kokusuz ilaçlamanın kolaylıklarını ve günlük hayattaki yerini en iyi şekilde anlayabilmek için geçmiş yıllarda yapılan diğer ilaçlama yöntemlerinin zorluklarıyla kıyaslayarak açıklayabiliriz.

Haşerelerle mücadele etmenin en iyi ve kalıcı çözümü ilaçlama yapmaktır. Bu uygulama yapılırken o yıllarda henüz kokusuz ilaçlama yöntemi adı altındaki hizmet geliştirilemediği için, geçerli olan ağır kokulu ve tehlikeli ilaçların çevreye yaydığı gaz ve kokuya maruz kalmamak için; ev, iş yeri, ofis vb. gibi alanların uzun saatler boyunca kapalı kalması ve çalışmaların durdurulmasına, mekânların terk edilmesine sebebiyet vermekteydi. Varsayalım ki ev ilaçlaması yaptıracağız, bunun için aşağıdaki birkaç kuralın yerine getirilmesi gerekmektedir.

*Tüm evi toparlamak ve evden bir ya da iki gün uzak kalma zorunluluğu

*Daha sonra ilaçlanmış eve yerleşmeden önce yoğun ve detaylı bir temizlik yapmak zorunluluğu.

*Aradan geçen bir ya da iki hafta sonra sorun devam ediyorsa, tekrardan bir ilaçlama yaptırmalı ve sonrasında da ikinci bir temizlik yapmak zorundaydık. Böylece zorluklar ikiye katlanıyordu.

Bu gibi zorunluluklar ev hayatında yaşam ve temizlik zorluğu, iş yerlerinde üretimin aksaması ve diğer alanlarda ise çalışmaların yavaşlamasına neden olduğundan insanları bu külfetler yıldırıyordu. Bu yüzden çoğu insan yaşam alanlarında yoğun haşere sorunu olmalarına rağmen ilaçlama hizmeti almaktan vazgeçiyor ve haşerelerle iç içe yaşamaya mecbur kalıyorlardı. Bugün ise gündem değişti daha kolay, daha pratik ve kesin sonuçlar ile hizmet almak mümkün.

Kokusuz İlacın Çeşitleri Ve Üstün Özellikleri

*insan ve diğer canlıların olduğu alana uygulanabilir.

*kokusuz ve renksiz olma özelliği insan sağlığına zararsız ve işlem yapılan bölgede iz ya da deforme etme söz konusu değildir.

Unutulmamalıdır! (Akut yoldan alınmamalı ve çıplak elle saf İlaca temas edilmemelidir. )

*Gıda alanlarına kolaylıkla uygulanabilir.

Kokusuz İlaçlama (jel)

*Jel, yem, pasta ve sıvı olarak birçok kategoriyi içermektedir.

Günümüzde ilaçlama firmalarının en çok başvurduğu en etkili ve en kolay ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlama ile verilen hizmettir. Bu özellikleri yanı sıra  insektisitlerin uygulandığı yüzeylerde uzun süre kalıcılık etkisini devam ettirerek tam koruma sağlamaktadır.

Kokusuz İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?