Worldpest

 

Kulağakaçan ilaçlama: Bu canlı böcek bilimi literatüründe Forficula auricularia olarak bilinmektedir. Eriştikleri vücut ölçüleri 1-2 cm’dir. Baş kısmında iki anten ve ön ve orta vücut bölgesinde toplamda altı ayağı bulunmaktadır. Vücudunda arkaya doğru uzunca karın bölgesine ve kuyruk kısmında ise iki adat kesici sert kıskaçları bulunmaktadır. Avını alt etmek için kurbanı kuyruk menziline düşürerek kıskaçlarıyla bir makasa darbesi verdikten sonra ağzını dönerek kafa kısmından yemeye çalışır. İnsanlara korku saldığından kulağakaçan ilaçlama gerekli görülen bir önlemdir.
Kulağakaçan ilaçlama insanlar için önemi: Birçok insan bu böceğin üstüne gerçek dışı bilgiler yıkmışlardır. Ülkemizde ki birtakım batıl inançların hükmünde bu böceği gören her kimse derhal öldürmelidir, merhamet edip de öldürmezse akrabalarından biri muhakkak ölecektir gibi söylentiler Anadolu’da dolaşmaktadır. “Kulağakaçan” ismi ise dünyada ki birçok dilde aynı anlama gelmektedir. Fakat bu böcek kulağa kaçmak gibi bir özelliğin dışındadır. Diğer böceklerinde kulağa girme olasılığı olduğu gibi bunlarında girmesi istisnadır. Yer altında, duvar çatlakları ve ahşap zeminlerde yeterli nemin olması şartı ile yaşam alanlarını seçerler. Özellikle gece karanlığında ava çıktıklarından uyuyan bir insanın açıkta kalan uzuvlarının üzerinde geçmesi ile gece yarıları çığlıklarına sebebiyet verdiklerinden dolayı kulağakaçan ilaçlama kaçınılmaz bir görev haline gelmesi gayet doğaldır. Burada faydalı bilgiler arasında şu çok önemlidir.
*Kulağakaçan zehirsiz ve insanları ısırmaz ve kemirmezler.
* Kulağakaçan insanlara zehir salgılamazlar
*Besin kaynakları; böcekler, hayvansal gıdalar, bitki özleridir.
*Yumurtlama ile çoğalırlar
Kulağakaçan ilaçlama ile bu canlılardan kurtulabilmek mümkündür. Görünüşü ve zararlı gerek zehirli böcekleri yediklerinden dolayı insanlara tiksinti verirler. Çoğu yerde sık sık rastlanılması sonucu bir sorun haline geldiklerinden dolayı kulağakaçan ilaçlaması için profesyonel ilaçlama firmaları bu soruna dur demek için kokusuz ve Sağlık Bakanlığı izin ve ruhsatlı ilaçlarla müdahale etmektedirler. Konu hakkında daha fazla bilgi ve diğer sorularınız için canlı destek hattımıza bağlanınız 444 7 986

Kulağakaçan İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?