Worldpest

Pire İlaçlama

Pire canlılar üzerinde yaşayan bir asalak türüdür. Boyları 2 ile 8 mm arasında değişiklik göstermektedir. Siyah ve ya kahve renkli,2 ön 4 arka olmak üzere toplam 6 bacağa sahiptirler. Bir yerden başka bir yere geçiş yapacakken genellikle sıçrayarak giderler. Yaklaşık bir metre yükselerek bir o kadar da ileriye uçabilirler.Pire İlaçlama: Bu canlılar sahip oldukları yaylı bacak yapılarından kaynaklanır. Tozlu, yünlü ve tüylü alanlar ise barınma ve yaşam alanlarıdır. Üstünde yaşadıkları canlı isimleri ile nitelendirilirler;Kedi piresi, köpek piresi, sıçan piresi. Diğer böcekler gibi yumurta ile çoğalırlar. Evde; halı, yatak, duvar kilimleri gibi birçok yere yumurtalarını bırakırlar. Sıcak ortamları severler bu yüzden tüylü ve yünlü canlılar üzerinde yaşamayı tercih etmişlerdir. Beslenme şekilleri kan emerek gerçekleşir. Evcil hayvanların pire ilaçlama bakımları düzenli yapılmıyorsa hemen pirelenerek yaşam alanımıza ve oradan da bize geçmesi kaçınılmazdır.

Pire ilaçlama ve önemi

Pire ilaçlama ve önemi: Pire hızlı ve küçük olduğundan dolayı neredeyse görünmezdir. Bu durum da el ve ayak bileklerinde ve vücudun çeşitli bölgelerinde yanma, kaşıntı, kızarma oluyorsa bu pirenin olduğuna dair işarettir.Belirtilerini farkettiğmizde ve pire ilaçlama ile önlem almazsak pire tarafından ısırıldığımızda, ölümcül hastalıkların doğrudan kanımıza geçmesine maruz kalabiliriz. Olabilecek en tehlikeli hastalıklardan bazıları şunlardır; Sıtma, tifo, tifüs, hepatit, humma gibi…

Pire ilaçlama ve çözüm

pire ilaçlama yapılan alanlar
pire ilaçlama

Pirelerden kurtulmak için öncelikle evcil hayvanlarımıza veteriner kontrolünde pire tasması ve aşı yaptırmalı, daha sonra da evimize pire ilaçlama hizmeti veren şirketlerden pire ilaçlama hizmeti almalıyız. Ancak şunu unutmamız gerekmektedir; pire ilaçlama, diğer böcek ilaçlamasına kıyasla daha zor ve tehlikelidir. Bunu ancak Sağlık Bakanlığı onaylı ve profesyonel bir pire ilaçlama firmasından yardımı ile gerçekleştirebiliriz. Bu durumda evcil hayvanlarımızın hepsini alarak evin dışına çıkmalısınız.Yardım aldığımız pire ilaçlama firmasından gelen uzman personel öncelikle keşif yaparak, sonra da yeterli dozda ilaç hazırlayarak özel kostümüyle evinize baştan sona yoğun ilaç uyguladıktan sonra, yaklaşık birkaç saat kapalı kalmasını isteyecektir. Bu zaman bitiminde evinize genel bir temizlikten sonra yerleşebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için lütfen iletişim bölümünde 7/24 saat uzman personel ekibimizle irtibata geçiniz.

Pire ilaçlama Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Özellikle yaz aylarında kedi ve köpeklerin doğum yapması ve hastalanması sonucu üstlerinde yaşayan pireleri dış alanlara atmaktadır. Kedi ve köpeklerin vücudundan pireleri  atması ile birlikte yaşam alanlarımızda pirelerin zıpladıklarını görmeye başlarız.

Pireler insan vücudu üzerinde yaşamaz fakat insanların vücutlarını ısırır ve kan emerler. Bu durum bizler için son derece zor bir sorun haline gelir. Evlerde, iş yerlerinde, apartmanlarda, bahçelerde kısaca kedi köpek olan her yerde pire problemi yaşanabilir. Çok hızlı bir şekilde üredikleri ve sayılarının oldukça fazla olduğu çok kolay fark edilir.

Pireler genel olarak tozlu alanlarda daha çok yaşarlar. Binaların bahçeleri bodrum katları otoparkları gibi alanlardan evlerimize kadar taşınırlar. Evde yaşayan aile bireylerini ısırmaya ve kaşındırmaya başlarlar. İlk önce pire ile mücadeleyi kendi başımıza amatör ilaçlar ve amatör ilaçlamalarla yapmaya başlarız. Her yol denenir ve sonuç alınamaz. Çünkü pire ile mücadele oldukça zor bir haşere mücadele şeklidir. Pirelerin biyolojisine uygun insektisit ve oluşumunu önleyici ilaçlar kullanılması gerekir. Bu durum ise profesyonellik gerektiren bir işlemdir.

Şirketimiz tarafından pire ilaçlaması profesyonel olarak yapılmaktadır. Genel olarak bayer marka ürünler kullanılır. Çok tozlu alanlar haricinde bu ilaçlamalarda tek seferde bitirme garantisi verilmektedir. Bu garanti şartları alanın zemini göre değişiklik gösterebilir.

Pire ilaçlama da kullandığımız ürünler ruhsatlı olup ev tipi ilaçlardır. Eskiden kullanılan kokulu tarım ilaçları değildir. Bu sebeple evden veya bulunduğumuz alanlardan günlerce çıkmamıza gerek yoktur. Pire ilaçlarında çok toksit olduğundan 2 saat kapalı alanlardan çıkılması yeterlidir.

Detaylı bilgi ve merak ettiğiniz diğer konuları 7/24 çağrı merkezimizdeki uzman arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. 444 7 986 WORLDPEST HAŞERE İLAÇLAMA SERVİSİ.  

Pire İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?