Worldpest

 

SALYANGOZ İLAÇLAMA

Salyangoz; Yumuşak dokulardan oluşmuş ve vücut bütünlüğünün %80 oranı sudan meydana gelen sürüngen ailesinden bir böcek türüdür. Elastik yapısıyla her yere girebilme şansına sahiptir yürümesini sağlayan karın altındaki uzuvlar adeta vantuz görevi görerek metrelerce yüksek, duvar ve ağaçlara tırmanmalarına olanak sağlar. Sürünürken hareketi kolaylaştıran özel bir sıvı salgılayarak gerisinde yapışkan izler bırakarak görüntü kirliliği ve sağlık açısından risk oluştururlar.

SALYANGOZ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Salyangoz sırtında kıvrımlı ve sert bir kabuk taşıyarak, dıştan gelen herhangi bir tehlikeye, aşırı soğuk ve sıcağa karşı içine gizlenerek savunmaya geçer.Bazen yağmurlu havalardan kabuklarında sıyrıldıkları da olur. Deniz, tatlı su ve karada ise yoğun nem, rutubet ve ıslak zeminli alanlarda yaşayan bu canlılar yağmurlu havalarda ve sabahın erken saatlerinde güneşin tepeye gelmesine kadar ki zaman içerisinde daha sık görünürler.besin kaynakları bitkilerdir. Tarla, bahçe ve çiçek gibi zirai faaliyetlerde bulunan çiftçilerin mahsullerine büyük ölçüde tahribat vermektedirler.

SALYANGOZ BESLENME ŞEKİLLERİ

İstilacı olan bu canlılar çekirgeden sonra gelen yok edici birer ot oburdur. Evlere ise açık olan kapı pencere ve balkonlara tırmanarak girerler. Gece harekete geçen bu canlılar sabaha gezdikleri alanlarda mukus halindeki bıraktıkları izlerden gerek mikrop taşıyarak gerekse görüntü olarak zarar verirler.
Salyangozlarla bir tek önlem ve mücadele yöntemi ilaçlamadır. Kritik durumlar arz ettiren bu ilaçlama ile yanlış bir uygulama tehlikeli boyutlara gelerek ölümcül sonuçlar verebilir. Çünkü salyangozlar bir çok insektisite karşı dinç gösterdiklerinden, doğru olmayan ilaç onlara bulaştığında ölmemeleri ile birlikte gezip dokundukları bitki ve diğer gıda malzemelerine zehir taşıyarak insan sağlığını riske soktukları çok yaşanmıştır.Bunun için Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama firmalarından yardım alarak işlem yapmak gerekir. Gelen uzman personel kullanacağı gerekli insektisit ve salyangozit yemlerle soruna köklü çözüm getirecektir. Daha detaylı bilgi ve evinize ücretsiz keşif için lütfen iletişim kısmından firmamıza 7/24 ulaşarak destek

Salyangoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?