Worldpest

 

SÜLÜK BÖCEĞİ İLAÇLAMA VE BİLGİ EDİNME

sülük böceği; Dış görünüşleri jel kıvamında ıslak ve yumuşak bir deriyle, onlarca halkalardan oluşan hassas ve çoğunluğu yeşil ile siyah renge sahip bir asalak türüdür.Yaşam alanlarını suyun ve yüksek oranda nemin olduğu bölgeler belirler.Deniz,akarsu ve karada yaşar, kurak ve aşırı sıcak alanlar hayatlarının üst sınırıdır buralarda bulunamazlar.

SÜLÜK İLAÇLAMA NASIL YAPILIR

Sülük böceği, etçildir. Baş ve ayak kısmında iki ağız yapısı ile diğer bir deyişle vantuz bulunmaktadır. Böcek yiyerek ve ya diğer canlılarda kan emerek beslenirler.Harekete geçerken bu her iki baştaki vantuzların yardımı ile yol alırlar. Vücut ölçüleri 2 cm den başlayarak 10 cm ya kadar değişiklik gösterir.Bir çok türü bulunmaktadır. Günümüzde hala tıp uygulamalarında bile kullanılıyorlar. Sülük böceği hermafrodit ( kendi kendini dölleyebilen dişilik ve erkeklik organlarının her ikisini bulunduran) bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çift olma ve kur gerçekleştirme gibi durumları söz konu olmadığından hızlı üreyebilir. Daha çok gece avlanırlar.

SÜLÜK BÖCEĞİ ZARARLARI

Direk olarak sıcak kanlı canlıların yerlerini tespit eden duyuları ile insanlara ulaşmaları kaçınılmazdır. Sinsice gelerek açıkta kalan el ayak yüz bölgelerine yapışarak saatlerce kan emerler. Bu durumda bir çoğu serbest dolaştıkları için mikrop taşıdıkları kanıtlanmıştır, direk kana temas ettikleri canlıya enfeksiyon bulaştırmaları gerçekleşen durumlar arasındadır. Bunun haricinde kulak,burun ve açıkta kalan ağızdan içeri geçme riskleri de söz konusudur.Yapıştıkları yerden çekerek ayırmak mümkün değildir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kendiniz müdahale etmeden, en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

SÜLÜK İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Sülüklerden arınmanın tek yolu ilaçlama yapmaktır. Böyle bir girişimde bulunan birininde yeterli tecrübe ve bilgiye sahip olası gerekmektedir. Lütfen kendi başınıza bilmediğiniz ilaç ve kimyasallarla müdahale de bulunmayınız. Doğru ilaçlama yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı onaylı ve bu konuda profesyonelleşmiş bir ilaçlama şirketi ile irtibat kurmak doğru bir seçimdir. Firmamızdan ücretsiz bilgi ve evinize ücretsiz keşif istemek için lütfen iletişim numaralarımızdan 7/24 bize ulaşın.

Sülük Böceği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?