Worldpest

 

TESBİH BÖCEĞİ

Tesbih böceği ilaçlama  sert kabuklu ve çok eklemli olarak diğer böcek türlerinden farklıdır. Denizde ve karada yaşayanlar olarak ikiye ayrılır. Vücut ölçüleri 1 ile 2 cm arasındadır. Gri ve siyah renk tonlarında çok ayaklı yürüyen haşere sınıfındadır. Tesbih böceği rutubet ve nem ile uyumlu bir ortamda yaşarlar. Sıcak ve kurak alanlarda görülmezler. Herhangi bir tehlike sezdiklerinde ve ya kendilerine dokunulduğunda kıvrılarak bocuk şeklini alır. Asıl adı Isopoda olan bu böcek, şeklinin benzerliğinden dolayı halk arasından tesbih böceği veya boncuk böceği olarak isimlendirilmiştir.

Tesbih Böceği Nasıl olur

Tesbih böcekleri nasıl olur ; Yumurtlama ile çoğalırlar, besin kaynakları bitkiler ve meyvelerdir. Otobur olan tesbih böcekleri, bu yüzden genellikle zemin katlarında görülürler. En çok bahçe,bodrum katları,su giderlerinin olduğu yerlerde sayıları fazladır.Diğer türlü yüksek katlı binalarda da görülmesinin sebebi rutubet nem ve bitkilerin (saksı çiçekleri vb)nin olmasındandır.

Tesbih Böceği İlaçlama

tesbih böceği neden olur
tesbih böceği ilaçlama

Evlerde daha çok banyo ve mutfak giderleri ile tezgah alt, nemli gardrop ve kanepe arkası gibi yerlerde rastlanılır.Geceleri güvende olduklarından dolayı açıkta dolaşır ve buldukları her şeyin içine girip çıkarlar. Su içmek için mutfak tezgahının üstünde dolaştıkları için kullanılan tabak ve bardaklarla temas ederler.Tiksindirici bir görüntüleri vardır.Bunlardan kurtulmak için öncelikle rutubet ve nem sorununu gidermek lazım daha sonra alanda bulunan ıslak bitki ve ağaç cinsi olan her şeyi kaldırmak gerekir.En önemlisi doğru ilacı kullanmaktır.Yoksa aksi bir durumda yanlış ilaç ve ayarsız doz uygulaması sonucu ölümcül kazalar meydana gelebilir. Kesin ve garantili sonuca ulaşmak için sağlık bakanlığı onaylı böcek ilaçlama firması ile irtibat kurarak yardım alabilirsiniz.İlaçlama firmasından gelecek uzman personel öncelikle keşif ve sonrasında da uygulanacak insektisiti kullanarak sorununuzu çözecektir.Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz. Tesbih böceği ilaçlama Böcek İlaçlama Servisi

Tesbih Böceği İlaçlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?