Worldpest

Hamam Böceği İlacı Nerede Satılır

Ülkemizin sıcak bölgelerinin birçok ilinde hamam böceği problemi vardır. Böceklerle başa çıkabilmek için, ilk adımımız hamam böceği ilacı nerede satılır sorusunu çevremize sorarak araştırma içine gireriz. Bu ilacı süper marketlerden tutun bakkal,eczane ve tarım ilaçlarını satan yerlerde bulabilirsiniz. Ancak bu ilaçların çoğu aldatmacadır. Market, eczane, bakkalda kiler genel haşere ilacı formunda kokulu ve ya diğer toksit maddeleri ile zenginleştirilmiş basit kullanımlı ilaçlardır. Bu ilaçları ilk kullanımınızda etkili olduğunu düşünmenize yarayacak koku ve keskinlik ile inanabilİrsiniz. Bir kaç gün sonra aynı haşere tekrar belirdiğinde hayal kırıklığı yaşayacaksınız.  Doğru ilaç ve tehlike biriminde minimize indirilmiş risk faktörleri çevresinde kullanım klavuzu ile sitemizden temin etmeniz mümkündür Bakınız E-MAĞAZAMIZA Özellikle evlerde ve ya iş yerlerinde sürekli fişte takılı duran buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın vb. gibi elektronik ürünlerin motor kısmı ve ya panel içine girerek gizlenebilirler. Bunun için kullanılan baz ve diğer kimyasallarla mücadele etmeye çalışsak da başarı elde edemeyeceğiz. En etkili yöntemi hamam böceği savaşı adına en doğru seçimi yapmaktır. Hamam Böceği İlaçlaması gereklidir.

Etkili Hamam Böceği İlaçları

Piyasada bu sektöreler farklı yöntemlerde birçok marka ilaç buluşları yapmış ve ya olanı da geliştirmeye çalışmışlardır. Burada en iyi böcek ilacı markası adına bir araştırma yapmak işi kestirmeden çözmektir. Elbette bu düşünce mantıklı bir seçimdir. Fakat unutulmamalıdır ki artık böcekler ilaçlara karşı direnç göstermektedir. Şimdi kaliteli bir ilacın feromen(çekicilik) özellikleri çok önemlidir. Daha sonra ilacın yapısal kıvamı yumuşak ve tazeliğini koruması da önemlidir. Bunların yanı sıra uzayıp giden bir zincir oluşabilir; ilacın içindeki aktif madde,fipronil ve ya imidacloprid vb gibi içerikler, yeterlilik miktarı ve etki süresi bir ilaç için kademelerin bir araya gelmesiyle mükemmelliği oluşturmalıdır. Profesyonel ilaçlama firması olarak, sıklıkla karşılaştığımız sorunların başında böceğin ilaca karşı bağışıklık kazanması ile en kaliteli ilacın kullanımı ile sorunun çözülmeyeceğine şahitlik etmişizdir. Bu gibi hususlar karşısında yapılması gereken en iyi yöntem, aktif madde değişimidir. Yani ilacı değişmek gerekmektedir. Bununla da kalmayarak ilaçlama için iyi bir işçilik gereklidir. Zaten uzman olmayan ilaçlamacılar yüzünden bu durumla karşı karşıya kalmaktayız. Eksik ve ya fazla ilaç kullanımı ile sorun çözümden çıkarak dev bir problem haline dönüşebilmektedir.

Hamam Böceği Jeli Kullananlar

Hamam böcekleri üzerinde denenebilecek yapıları farklı 3 çeşit ilaç mevcuttur.

* Bir gaz helinde olan fumigant ürünler, iki sıvı halinde olan sprey ürünler, üç jel formunda olan yem ilaçlardır. Burada değineceğim konu çok önemli ve ilaçlamada yeni olanlar için püf noktalardır. Unutulmamalıdır ki hamam böceklerinin de birçok çeşidi vardır. Yaygın olanı ise 5 türe ayrılmaktadır, ülkemizde ise sadece 3 tür mevcuttur. Birincisi kahve renkli 2 ve 3 cm büyüklüğünde amerikan hamam böceği ve bu tür uçabilen tek hamama böceğidir. Fazla yaygın değillerdir, mutfak tezgahı altı ve ya nemli bodrumlarda zeminde yaşarlar.

Diğer haham böceği ise şark hamam böceği diğer adı karafatma olarak da bilinir. Bunlar ise siyahtır yaklaşık 1,5 ve 2,5 kadar büyüktürler. Kanalizasyon ve bodrumlarda yaşarlar ancak evlerimiz ve yaşam alanlarımızda eksik olmazlar geliş yerleri su boruları, lavabo giderleri, kapı ve pencere altı boşluklarından gelirler. 

Bunun dışında en kalabalık ve en iğrençleri olanlar ise alman hamam böceği yani kalorifer böceği olan sarı kahverengi ve ya siyaha yakın olan renk tonlarında 0,5 ve 1 cm kadar büyüktürler. Şark hamam böceği ve amerikan hamam böceği için sıvı ilaç kullanmak en etkili çözümdür. Zeminde gezdiklerinden dolayı ilaca temas ederek kolaylıkla etki altına alınacaklardır. Ama kalorifer böcekleri için jel ilaç kullanılarak kesin sonuç elde edilir. sıvı ilaçla başa çıkmanız için profesyonel hamleler yapmalısınız. 

Hamam Böceği İlacı Nerede Satılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?