Worldpest

Hamam Böceği İlacı Patates

Kimya sanayisinde ürünlerin işlenmesinde önemli rolü olan borik asit, hamam böceği ilacı patates olarak da kullanılmaktadır. Bu asit görünüm olarak kristal tuz ile aynı kıvamdadır. Kokusuz ve tatsızdır. 1700 yıllarda Wilhelm HOMBERG tarafından keşfedilmiş. Kozmetik alanında kullanımı oldukça yaygındır.Cilt mantarları ve ayak kokusu, genital bölge mantarlarında oldukça başarılıdır. Her ne kadar asit ile başlayan bir ada sahip olsa da diğerleri kadar tehlikeli değildir. Hamam böcekleri için elden pudra şekeri,nişasta ve nişastalı ürünlerle hazırlanabilecek iyi bir pestisttir. Patates püresi ile harmanlanarak hazırlanır.

Kalorifer Böceği Borik Asit

Hamam böceği türünün en yaygını olan Alman Hamam Böceği diğer bir deyiş ile kalorifer böceği için kalorifer böceği borik asit ilişkisi on sekizinci yüzyıl başlarından bu yana kullanılan bir ilaçlama yöntemidir. Diğer kimyasalların çok tehlikeli olması ve sabun ve deterjan ham maddesi olan baz maddelerinde etki etmemesinden borik asidin koku ve tat vermemesi alternatif sağlayarak böcekleri başka cezp edici bir madde ile karıştırılarak bir ilaçlama buluşu gerçekleştirilmiştir.

Borik Asit İle Böcek İlacı Yapımı

Böceklere karşı ilaç hazırlamak için; iyi haşlanmış nişasta, bir ve ya iki adet patates ve borik asit porselen bir kap içinde önce patatesi ezerek püre haline getiriniz, daha sonra her bir patatesi için bir yemek kaşığı asit ve iki kaşık pudra şekeri  koyduktan sonra iyice yoğurmalısınız. Daha sonra yarım yemek kaşığı sıvı yağ ilave edin ve tekrar yoğurun. Bu işlemden sonra artık kalorifer böceği ilacınız hazır hale gelmiştir.

Borik Asitten Yapılan İlaç Nasıl Kullanılır

Yukarıda tarifini verdiğimiz ilacı nohut taneleri büyüklüğünde kopararak evinizde mutfak dolaplarının menteşelerine,mutfak tezgahının altına,duvar ile tezgah bitimine,kombi ile duvar arasına,buz dolabı arkasında motor kısmına,bulaşık makinesi üstüne ve arkasına 3 ve ya beş tane nokta bırakınız.
Bu işlemden sonra evin tüm kapı pervazlarına duruma göre 1 veya 2 nokta bırakınız, tüm odalarda ki süpürgeliklerin her bir köşesine 1 nokta bırakınız. Çocuklar ve evcil hayvanların ulaşmayacakları yerler olsun.
Bırakmış olduğunuz ilaca özellikle gece ışıklar kapatıldıktan sonra gelecek olan hamam böcekleri, bol nişastalı patates püresinin çekiciliğine aldanarak borik asitten alacaklardır. Bu işlem günler sürebilir ortalama tam bitme süreleri 30 gün kadar sürmektedir. Elinizde ki patates ilacı ile bu işlemi her hafta yenileyerek kullanabilirsiniz. İlaca karıştırdığınız yağ pürenin kurumasını engellediğinden dolayı böcekler tarafından rahatlıkla tüketilecektir. Bunun sonucunda böceklerden kurtulabilirsiniz.

Böceklerin İlaca Karşı Direnci

Ancak bunu belirtmekten fayda var; eğer böcekler bitmiyorsa 30 günden sonra hala görülüyorsa, demek ki böcek yavruları aside karşı bağışıklık geliştirmiştir. Burada yapılması gereken başka bir işlem ise profesyonel hamam böceği ilacı kullanmaktır. Böceklerin ilaçlara karşı direnci durumu sık sık karşılaşa bilmekteyiz.

Kalorifer böceği profesyonel ilacı için E-MAĞAZAMIZA bakınız

Hamam Böceği İlacı Patates

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?