Worldpest

Hamam Böceği İlacı Jel

 Ev, işyeri ve diğer birçok benzeri yerlerde görülen hamam böceği için hamam böceği ilacı jel konusunu ele alacağız. Bu böceklerin çeşitli  adları; kalorifer böceği, kakalak, kahve rengi çizgili böcek olarak bilinen bu haşerelerden kurtulmak oldukça güçtür. Profesyonel ilaçlama firması olmamıza rağmen bizi de hayli uğraştırmaktadır. Özellikle gıda işletmelerinin hemen hemen hepsinde karşımıza çıkmaktadır. Kontrolleri düzenli yapılmaz ise ve ya gözden kaçan bir nokta olursa birkaç gün içinde onlarca böcek ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Burada kullanılan en iyi ve etki süresi uzun olan hamam böceği ilacı jel ile çalışmalara başlanmalıdır.

Hamam Böceği Jeli Nasıl Kullanılmalıdır

Hamam Böceği için üretilen çeşitli ilaçların tamamı farklı kullanım şartı gerektirmektedir. Hamam böceği jeli nasıl kullanılmalıdır. Biz burada jel ilaç için bilgi aktaracağız. Öncelikle kaliteli bir jel almış olmalısınız. Bilindik markalar ve ya internet sayfalarında başarı yorumları yüksek olan hamam böceği jeli olmalıdır. Daha sonra Satın aldığınız yerden jel tabancası aldıysanız kullanımı oldukça kolay olacaktır. Hamam Böceği Jel tabancası slikon tabancasıyla aynı mekanizmaya sahiptir. Yeterli miktarda jel basıncı sağlamaktadır. Bu tabanca sayesinde hem normal miktarda ilaç sıkabilir, hem de düzensiz ilaç kullanımının üstesinden gelebilirsiniz.
Eğer elinizde böcek ilacı tabancası yok ise, enjektör yapıya sahip olan hamam böceği jeli, şırınga pistonu ile de kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken jelin bırakıldığı alanlara fazla jel bırakılmamalıdır.
Varsayalım evinizi kalorifer böceğine karşı ilaçlıyorsunuz. Öncelikle mutfakta başlayalım; tabak ve mutfak gereçlerini bir araya toplamanıza gerek yoktur. Bu ilaç bulaşıcı, akışkan ve kokulu olmadığından risk oranı diğer ilaçlara oran olarak %5 kadardır. Şimdi mutfak dolaplarını açın ve menteşelere resimde görüldüğü gibi bırakmalısınız, bıraktığınız jelin büyüklüğü bir mercimek tanesi kadar büyük ise yeterlidir. Tüm dolapları ve böceklerin diğer geçebilecekleri köşelere ve evin tüm süpürgeliklerine 1 metre ara bıraksanız yeterli olacaktır. Daha sonra en önemlisi buzdolabı ve bulaşık makinesini ileriye çekiniz ve arkalarına yakın mesafelerde bol miktarda jel bırakınız.
İlaçlama yapılırken ilaçları ellerinizin değmeyeceği ve temizlikte silemeyeceğiniz noktalara bırakmaya özen göstermelisiniz. Unutmadan elektrik buatları ve kombi kenarlarında jel koyunuz. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da sağlık açısından risk olabilecek durumlardır. Eğer evde çocuk varsa ilacı süpürgeliklere sürecekken koltuk ve kanepe arkalarında duran süpürgeliklere sürünüz açık alanlara gerek yoktur. Kapı pervaz köşelerine sürerken de çocukların ellerinin ulaşamayacağı yerlere sürünüz.

Hamam Böceği Jeli Etkisi Ve Sonucu

Kahverengi böcek ilaçlandıktan sonra ilk günden böcekler jel ilaca ulaşacaklardır. Hamam böceği jel etkisi ve sonucu; içerisindeki feronomlar müthiş bir cazibeye sahiptirler. İlaçtan beslenen böcek 15 dakika ile 1 saat arasında etkisini gösterecektir. Bu zaman dilimin farklı olması haşerenin ilaçtan yemiş olduğu miktarla orantılıdır. İlaçlamadan 10 gün sonra neredeyse hiç böcek göremeyeceksiniz daha sonra, birden yeni böcekler ortaya çıkacaktır, büyük çoğunluğu küçük yavrulardır. Bunun sebebi ilaçlamadan önce enenin evin bir yerlerine bırakmış olduğu yumurtalardır. Bu yavrularda ilaçlara ulaştığında yumurtlama evrelerine ulaşmadan etkisiz hale geleceklerdir. Bu evre yaklaşık 4 hafta sonra son bulacaktır. Bu zaman geçtikten sonra artık hamam böceği görmeyeceksiniz. Bu açıklamalar sadece ev, ofis ve diğer küçük işletmeler için geçerlidir. Gıda sektörü ve ya fabrikalar için aylık ilaçlama yapılarak ortalama 2 ay kadar sonra kontrol altına alınırlar. Burada hamam böceği jel etkisi ve sonucu açıkladık. Bir şey daha belirtmekte fayda vardır. Eğer Eviniz ve işyerinizde böcek ilaçlama yapıldıktan sonra uzun süre böcek görmediyseniz ve daha sonrasında tekrardan görülmeye başladıysa başınız derttedir demektir. Çünkü komşularınızdan ve ya size gelen ürünlerle geçiş yapmaktadır. Bunun için önlem ve çalışmaları da başka bir yazımızda açıklayacağız. Kalorifer böceği ilaçlama için daha geniş bilgilere göz atınız buraya tıklayınız 

Hamam Böceği İlacı Jel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Destek

Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?